Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

5 najważniejszych wydarzeń biznesowych w Katowicach

28 lipca 2023 5 najważniejszych wydarzeń biznesowych w Katowicach


Katowice to jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Osoby zainteresowanie gospodarką stale szukają informacji na temat ważnych wydarzeń biznesowych w tym mieście. W poniższym tekście przedstawiamy przegląd najważniejszych dat z biznesowego kalendarza stolicy Górnego Śląska.

Co sprawia, że w Katowicach odbywa się dużo wydarzeń biznesowych?

Duży potencjał gospodarczy, wykwalifikowana siła robocza i świetne warunki komunikacyjne — dzięki temu przewóz osób odbywa się w aglomeracji w sposób płynny. Wymienione cechy regionu same w sobie już wystarczają, aby Katowice były biznesowym magnesem. Okazuje się, że zalet tego regionu jest znacznie więcej. 

Katowice to również rewelacyjne skomunikowanie każdą możliwą drogą — niedaleko miasta znajduje się międzynarodowe lotnisko Pyrzowice. Przez całą aglomerację przebiega bogata sieć linii kolejowych. Zresztą województwo śląskie jest regionem, który wygrywa pod kątem gęstości linii kolejowej spośród wszystkich województw w Polsce. 

Te wszystkie cechy powodują, że Katowice — jako stolica regionu — są niezwykle atrakcyjne zarówno dla inwestorów lokalnych, jak i tych z całego świata, będących często globalnymi korporacjami.

Wydarzenia biznesowe w Katowicach

Katowice przyciągają na wydarzenia biznesowe o różnych obliczach. Od eventów kierowanych do deweloperów, przez biznesowe spotkania obfitujące w wymianę wiedzy, aż po te dotyczące tematyki naukowej. 

Europejski Kongres Gospodarczy 2024

Za kilka miesięcy oczy całej biznesowej Europy będą zwrócone ku stolicy Górnego Śląska. Wszystko za sprawą Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Cyklicznej imprezy, na której pojawiają się najważniejsze postaci ze świata gospodarki i polityki. 

Poruszane kwestie będą dotyczyć transformacji energetycznej i cyfrowej. Dwóch głównych obszarów, które kształtują przyszłość naszego regionu. Wystąpi tu wielu prelegentów zarówno z Polski, jak i całego świata. Każdy, kto interesuje się biznesem, powinien pojawić się na kongresie. 

Śląskie targi nieruchomości i budowy domu

We wrześniu 2023 roku odbywa się w Miejskim Centrum Kongresowym prawdziwe święto osób zainteresowanych branżą budowlaną i deweloperską. Jak podkreślają twórcy wydarzenia, jego celem jest stworzenie przestrzeni do komunikacji między klientami a firmami deweloperskimi, firmami budowlanymi i działami sprzedaży firm zajmujących się nieruchomościami. 

Event odbywa się w dniach 16-17.2023. Zaletą wydarzenia jest jego lokalizacja — ma ono miejsce w ścisłym centrum miasta w tzw. Katowickiej Strefie Kultury. Miejscu, które stwarza doskonałe warunki komunikacyjne. 

EuroScience Open Forum 2024

Kolejnym wydarzeniem z pogranicza świata nauki, biznesu i innowacji jest EuroScience Open Forum 2024. Ta konferencja odbywa się co 2 lata w miastach, które ostatnio otrzymały tytuł Europejskiego Miasta Nauki.

Podobnie jak podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego najważniejszymi zagadnieniami będą: transformacja energetyczna, tożsamość kulturowa i przeobrażenia społeczne, transformacja cyfrowa i przeobrażenia w obszarze doskonałości naukowej.

Wciąż nie jest znana pełna lista prelegentów, którzy tu wystąpią. Patrząc jednak na skalę wydarzenia, można się spodziewać, że będą to czołowe nazwiska ze świata nauki.

Spotkania Śląskiego Klubu Przedsiębiorczości

Oprócz imprez o zasięgu ogólnoświatowym w Katowicach mają miejsce oddolne spotkania — kierowane do lokalnych przedsiębiorców. Przykładem tego typu eventu są spotkania Śląskiego Klubu Przedsiębiorczości. 

W imprezie biorą udział przedsiębiorcy, handlowcy i menedżerowie. W ramach wydarzenia są prowadzone warsztaty dotyczące marketingu, mentoringu i wystąpień publicznych. 

4 najważniejsze wydarzenia biznesowe w Katowicach (podsumowanie)

Choć katowicki kalendarz wydarzeń biznesowych obejmuje znacznie dłuższą listę dat, to w naszym odczuciu powyższe są warte uwagi w pierwszej kolejności. Jesteśmy przekonani, że będą wartościowo spędzonym czasem dla każdej osoby, która interesuje się biznesem. 

Redakcja Binary24

Jesteśmy grupą osób zajmujących się finansami, biznesem i marketingiem. Od lat doradzamy między innymi w kwestiach związanych z inwestycjami, oszczędzaniem i pracą. Na naszym blogu publikujemy ciekawe artykuły i przydatne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

agencja Allegro
Adwokat
Tłumaczenia

Jesteś zainteresowany reklamą?