Większość z nas myślała już, jak wyglądałaby praca marzeń. W idealnej pracy robimy to co kochamy. Czynności wykonywane w pracy nie powinny nas nudzić i zniechęcać do działania.
Jeśli fascynują nas samochody, ich budowa, sposób działania silników i akumulatorów, powinniśmy pomyśleć o zostaniu mechanikiem. Z drugiej strony, jeżeli denerwują nas dzieci i młodzież, zdecydowanie nie powinniśmy iść w kierunku pedagogiki, czy myśleć o zostaniu nauczycielem.
Praca marzeń na pewno powinna sprawiać nam przyjemność
Praktycznie, robienie tego co sprawia nam radość, już samo w sobie jest dobrą zapłatą. Nikt nie musi nam za to płacić, ponieważ robimy to z czystej przyjemności.
Wiedzmy jednak, że nasza praca nie może być idealna, jeśli cierpimy biedę. Dla wielu ludzi to oczywiste. Pieniądze są dla nich ważne, o ile nie najważniejsze. Dobre zarobki są kolejną cechą pracy marzeń.
Każdy marzy o tym, aby pracować w wymarzonym zawodzie, otrzymując jeszcze za to satysfakcjonujące wynagrodzenie.
Rozwijanie pasji
W pracy marzeń powinniśmy robić to, w czym naprawdę jesteśmy dobrzy, dodatkowo ciągle doskonalić własne umiejętności.
Ktoś, kto robi to w czym jest dobry i zarabia przy okazji niemałe pieniądze, jest znudzonym bogaczem.
Taka osoba wykonuje zawód, który idzie mu wystarczająco dobrze, lecz nie daje mu on żadnej emocjonalnej satysfakcji.
Działa to też w inną stronę. Robiąc to co kochamy i nie dostając za to pieniędzy, jesteśmy tylko wolontariuszami. Wolontariat nie jest pracą marzeń.
Aby nasz zawód rzeczywiście był tym wymarzonym, musimy połączyć ze sobą trzy czynniki na to wpływające. Musimy robić to co kochamy, dostawać za swój trud duże pieniądze, oraz być w swoim zawodzie naprawdę dobrzy.