Chociaż wielu analityków rynkowych uznawało taki scenariusz za nieprawdopodobny, kurs Bitcoina przekroczył 10,000$, stając się najbardziej dochodową inwestycją ostatnich lat i prawdziwym rynkowym przebojem. Tylko od początku roku jego wartość wzrosła o 1000%. Zdecentralizowana kryptowaluta, spotykająca się początkowo z niezrozumieniem inwestujących w tradycyjne aktywa, stała się w ostatnich latach zarówno jednym z najpopularniejszych środków płatniczych, jak i doskonałą metodą na alokację kapitału.

Wraz ze wzrostem uznania dla tej rynkowej nowości, zwiększało się także zaufanie ze strony inwestorów, zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych. W chwili obecnej kapitalizacja rynkowa Bitcoina zbliża się do 200 miliardów dolarów, wyprzedzając takich gigantów jak General Motors czy Netflix. Poniższy wykres przedstawia historię notowań Bitcoina od początku jego istnienia.

Skala wzrostu jest naprawdę imponująca, pojawia się jednak pytanie o to, czy taki wzrost jest rzeczywiście uzasadniony. Co powoduje, że Bitcoin zyskał 57% na wartości tylko w ciągu ostatniego miesiąca i nie wygląda na to, że to koniec wzrostów?

Jednym z najistotniejszych powodów jest ograniczona liczba Bitcoinów, jakie znajdą się kiedykolwiek w obiegu, 21 milionów. Kryptowaluta staje się tymczasem coraz bardziej popularna i działają podstawowe prawa podaży i popytu. Chętnych jest coraz więcej, co powoduje stały wzrost wartości. Bitcoin zyskał również uznanie za decentralizację – oznacza to, że żaden bank centralny ani rząd nie sprawują nad nim kontroli i niemożliwa jest jakakolwiek manipulacja kursem czy dodruk pieniądza. Nie bez znaczenia jest także prostota i wygoda użytkowania, przez co stał się jednym z najpopularniejszych sposobów płatności w internecie.

Chociaż analizy o spodziewanym wzroście ceny Bitcoina były przez wielu przyjmowane z krytyką i niedowierzaniem, sprawdziły się co do joty. W sierpniu pisali o tym analitycy z eXbino, wskazując osiągnięcie pułapu 10000$ w ciągu dwunastu miesięcy. Należy uczciwie przyznać, że pomylili się tylko w jednym – zakładany wzrost osiągnięto dwukrotnie szybciej.

Warto nadmienić, że eXbino stało się miejscem bardzo przyjaznym dla kryptowalut. Platforma pozwala zarówno na otwarcie anonimowego konta, którego walutą jest Bitcoin, jak i możliwość inwestowania przy jego użyciu. Na platformie można obracać także kilkoma innymi kryptowalutami, jak na przykład Ethereum, które również zyskuje coraz większe uznanie na rynkach i może wkrótce zacząć notować równie imponujące wyniki jak Bitcoin.

ZAREJESTRUJ SIĘ U BROKERA

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
MalinAnalizybitcoin,exbino,opcje binarne bitcoinChociaż wielu analityków rynkowych uznawało taki scenariusz za nieprawdopodobny, kurs Bitcoina przekroczył 10,000$, stając się najbardziej dochodową inwestycją ostatnich lat i prawdziwym rynkowym przebojem. Tylko od początku roku jego wartość wzrosła o 1000%. Zdecentralizowana kryptowaluta, spotykająca się początkowo z niezrozumieniem inwestujących w tradycyjne aktywa, stała się w ostatnich latach...Twój portal o opcjach binarnych
Podziel się z innymi:

24option-bonus-ang