Biznes

Biura nieruchomości – jakie usługi oferują swoim klientom?

Biura nieruchomości – jakie usługi oferują swoim klientom?

Niektórzy ich unikają, inni często wybierają ich pomoc – biura nieruchomości, ponieważ to o nich mowa, mogą zaoferować klientom pełną gamę usług.

Dzisiaj biura nieruchomości mogą zapewnić kupującym, sprzedającym oraz wynajmującym i najemcom pełną obsługę. Co mogą zaoferować swoim klientom pośrednicy? W odpowiedzi na pytania pomaga biuro nieruchomości Kraków ap7.pl.

Sprzedaż i wynajem nieruchomości klienta

Najczęściej biura nieruchomości wybierane są wtedy, gdy celem jest sprzedanie albo wynajęcie nieruchomości należącej do klienta, na przykład jego domu, mieszkania, gruntów.

Biuro może wtedy kompleksowo zająć się wszystkimi czynnościami dotyczącymi sprzedaży, między innymi przygotowaniem dla klienta oferty, kontaktami z potencjalnymi kupującymi, a także formalnościami, w tym sporządzeniem umowy i umówieniem spotkania u notariusza.

Taka pomoc – jak wskazują pracownicy biura nieruchomości Kraków ap7.pl – wybierana jest często przez osoby, które nie dysponują czasem, aby samodzielnie zająć się powyższymi czynnościami. To również właściciele nieruchomości, którzy na co dzień mieszkają w innych miastach i krajach, więc potrzebują reprezentanta na miejscu.

Home staging – przygotowanie nieruchomości na sprzedaż

Wiele biur nieruchomości ma obecnie w ofercie usługę określaną jako home staging. Polega ona na odpowiednim przygotowaniu nieruchomości – domu czy mieszkania – do sprzedaży. Celem jest wzbudzenie większego zainteresowania i podwyższenie wartości nieruchomości, a tym samym jej ceny sprzedaży.

W ramach home stagingu prowadzone są zróżnicowane czynności, między innymi odświeżenie ścian przez ich malowanie, powieszenie nowych zasłon i firanek, dodanie dekoracji, gruntowne sprzątanie, ale także wymiana podłóg, drzwi czy zakup nowych mebli.

Poszukiwanie nieruchomości w imieniu klienta

Chcesz kupić dom albo mieszkanie? A może poszukujesz nieruchomości na wynajem? W takim przypadku możesz skorzystać z pomocy pośrednika, który pomoże w znalezieniu odpowiedniej oferty.

Jak wskazują pośrednicy z biura nieruchomości Kraków ap7.pl, usługa cieszy się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ nie każda osoba zainteresowana zakupem czy wynajmem nieruchomości ma czas, by śledzić oferty na rynku.

Kontrola nieruchomości przed jej zakupem

Bardzo praktyczną usługą dostępną w biurach nieruchomości jest też kontrola nieruchomości pod kątem prawnym oraz technicznym.

Pracownik biura może sprawdzić, czy na nieruchomości nie ciążą żadne zobowiązania, na przykład jak hipoteka, umowa dożywocia. Również we współpracy ze specjalistami biuro może ocenić stan techniczny nieruchomości i wskazać na ewentualne koszty związane z jej wyremontowaniem.

Udostępnij