Home Finanse Jak uzyskać kredyt na mieszkanie?

Jak uzyskać kredyt na mieszkanie?

by Redakcja Binary24
Jak uzyskać kredyt na mieszkanie

Czy wyobrażacie sobie ile może kosztować zakup mieszkania? Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na rynek pierwotny, czy też na rynek wtórny? Oczywiście masę pieniędzy kosztuje takie spełnianie marzeń. Tak, śmiało można powiedzieć, że dla wielu osób zakup mieszkania to jedno, jedyne marzenie, dzięki czemu będą mogli być na swoim. Jak pokazują statystyki bardzo wiele młodych osób mieszka nadal kątem u swoich Rodziców. Co więcej, nie mieszkają sami, ale młode rodziny mieszkają na jednym pokoju u swoich Rodziców. Wyobrażacie sobie takie mieszkanie, gdzie są trzy pokoje. Jeden to pokój wspólny, drugi pokój to sypialnia seniorów a trzeci pokój to malusie mieszkanko dwojga rodziców i ich dwójki dzieci. Tak, są takie sytuacje i niestety są to realia polskie. Czy nie ma na to jakiegoś ratunku? Oczywiście, że jest. Wystarczy się odważyć i postarać się o kredyt na zakup mieszkania. Jak uzyskać kredyt na mieszkanie?

Jak uzyskać kredyt na mieszkanie?

Jak uzyskać kredyt na mieszkanieTak, łatwo to się mówi, ale z realizacją na pewno nie będzie tak łatwo. W końcu jak już wspomnieliśmy zakup mieszkania to wcale nie taka mała kwota. Czy mamy wystarczające finanse na to, aby odważyć się na tak ogromny kredyt? Trzeba sprawdzić to! No dobrze, ale co trzeba w pierwszej kolejności zrobić? Jak uzyskać kredyt na mieszkanie? Po pierwsze trzeba znaleźć dobrego doradcę kredytowego. Taka osoba na pewno pomoże Wam wszystko odpowiednio załatwić. Pierwsze spotkanie to będzie po prostu rozpoznanie rynku oraz Waszych potrzeb. Może macie już jakieś mieszkanie upatrzone i wiecie, jaka konkretnie kwota będzie Wam potrzebna. Może dopiero się rozglądacie. Najważniejsze, abyście zrobili dobre rozeznanie, dzięki czemu będziecie wiedzieli, czy macie w ogóle jakiekolwiek szanse na to, aby taki kredyt uzyskać.

Zdolność kredytowa

Po drugie na pewno będą potrzebne Wasze zarobki i odpowiednie zaświadczenie. Przydadzą się na pewno Wasze zestawienia z urzędu skarbowego, jak również umowa o pracę. Jeżeli na umowie macie zastrzeżone, że macie umowę na czas określony możecie mieć problemy z uzyskaniem kredytu. Największe szansę mają umowy na czas nieokreślony. Potem będą potrzebne także Wasze zobowiązania finansowe. Niech nie zdziwią Was pytania, czy macie dzieci, czy też nie. Doradca może zadawać Wam bardziej szczegółowe pytania. Nie myślcie sobie, że robi to poprzez zwykła ciekawość. Taka jest jego praca i będzie się starał jak najlepiej dopasować dla Was kredyt hipoteczny. Takie zestawienie danych pomaga wybrać najlepiej dopasowana ofertę, która będzie dostosowana do Waszych możliwości. To, czy taki kredyt uda Wam się uzyskać na pewno nie dowiecie się na pierwszym spotkaniu. Czeka Was kilka lub nawet kilkanaście spotkań, po których dopiero dowiecie się, czy macie szansę na to, aby w końcu spełnić swoje marzenia o mieszkaniu.

Zobacz także

Zostaw komentarz