Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś

Jak zarejestrować spółkę?

1 lutego 2024 Jak zarejestrować spółkę


Założenie oraz rejestracja spółki handlowej wydaje się skomplikowaną czynnością. Dobrą wiadomością jest to, że najczęściej wybierane rodzaje spółek można założyć także drogą internetową. Jest to wygodny i szybki sposób, który znacząco ułatwił całą procedurę.

Jak wygląda proces rejestrowania spółki?

Chcąc prowadzić spółkę, niezbędna jest jej rejestracja. Cała procedura różni się nieco w zależności od tego, czy wybierzemy spółkę handlową, czy spółkę cywilną. Rejestracja spółki cywilnej nie wiąże się z koniecznością wpisu do KRS, czyli Krajowego Rejestru Sądowego. Jeżeli chodzi o ten rodzaj spółki, należy jednak pamiętać, aby złożyć wniosek o wpis do CEiDG. Procedura rejestracji spółki handlowej jest nieco bardziej skomplikowana. Pierwszym krokiem jest zawarcie umowy albo statutu spółki. Rodzaj dokumentu zależy od wyboru konkretnego typu spółki. Kolejną czynnością może być wybór organów spółki, a więc rady nadzorczej, zgromadzenia wspólników czy zarządu. W następnej kolejności przedsiębiorca musi złożyć wniosek o rejestrację spółki do KRS oraz wniosek o rejestrację spółki jako podatnika podatku od towarów i usług.

Co należy dołączyć do umowy spółki?

Do umowy spółki trzeba dołączyć jeszcze dokumenty, takie jak:

  • lista wspólników,

  • oświadczenie o wniesienie kapitału- w przypadku kiedy został on wniesiony jeszcze przed rejestracją spółki,

  • oświadczenia członków zarządu o adresach do doręczeń,

  • lista osób uprawnionych do powołania zarządu z adresami do doręczeń,

  • oświadczenia członków zarządu o adresach do doręczeń,

  • oświadczenie o wyrażeniu zgody osoby powołanej do reprezentowania spółki wraz z oświadczeniem o jej adresie do doręczeń,

  • oświadczenie czy spółka jest cudzoziemcem w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców.

Wszystkie dokumenty należy podpisać elektroniczne. Co ważne, przedsiębiorca może zdecydować się na wirtualny adres do rejestracji spółki Warszawa.

Wirtualny adres do rejestracji spółki – czy warto?

Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z możliwości, jakie daje wirtualne biuro. Adres do rejestracji spółek jest wymagany i bez niego nie można założyć żadnej działalności gospodarczej. Zakładając spółkę, nie trzeba wynajmować lokalu, który posłuży za jej siedzibę. Nie ma też konieczności podawania własnego adresu do korespondencji. Dobrym rozwiązaniem jest wirtualny adres do rejestracji w Warszawie.

Zakładanie i rejestracja spółki nie musi być wcale trudna. Wirtualne biura zapewniające adres do rejestracji spółek pomagają we wszystkich procedurach.

Materiał zewnętrzny

Redakcja Binary24

Jesteśmy grupą osób zajmujących się finansami, biznesem i marketingiem. Od lat doradzamy między innymi w kwestiach związanych z inwestycjami, oszczędzaniem i pracą. Na naszym blogu publikujemy ciekawe artykuły i przydatne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

osoby z wykształceniem pedagogicznym
Jak zarejestrować spółkę
usługi informatyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?