2016 to rok Bitcoin’a. Co sprawiło, że ta słynna kryptowaluta może pochwalić się wzrostem ceny do ponad 1000$? Czy rok 2017 będzie również udany dla tej kryptowaluty?

„Patrząc na rok 2016, Bitcoin zyskiwał uwagę za każdym razem, gdy w opałach znajdywały się tradycyjne waluty, czy też inne aktywa. Nagły wzrost wartości obrotu można było zaobserwować tuż po głosowaniu nad Brexitem, chaosie monetarnym w Indiach czy Wenezueli lub deprecjacji juana w Chinach.”

“Zmiany cen Bitcoina pojawiały się dokładnie wraz z trendami makroekonomicznymi, w trakcie dramatycznego spadku waluty funta szterlinga, argentyńskiego peso czy wenezuelskiego boliwara. Przez cały ostatni kwartał obserwujemy w Blockchain intensywny wzrost, szczególnie pod względem ilości zakładanych portfeli. Oczekujemy, że z końcem roku będziemy mieli 11 milionów portfeli.” – powiedział Nicolas Cary, współzałożyciel Blockchain.

Coraz większe zainteresowanie kryptowalutą Bitcoin

Gavin Smith, CEO First Global Credit twierdzi natomiast, że zeszły rok można uznać za pierwszy rok rozwoju rynku kapitałowego Bitcoina, który dał posiadaczom nowe możliwości osiągnięcia wysokich zwrotów. Rozwój ekosystemu Bitcoina zgrał się w czasie z utratą zaufania do tradycyjnych walut, przez co więcej osób po raz pierwszy przesunęło swoje środki w stronę aktywów alternatywnych, takich jak Bitcoin. Efektem tego był stały wzrost popytu, powodując zarówno wzrost kapitalizacji rynkowej, jak i ceny.

“Ze względu na rozwój, posiadacze Bitcoinów oraz kopiący nie musieli ich od razu rzucać na rynki, mogli zamiast tego wykorzystywać je do wygenerowania dodatkowych zwrotów, często znacznie wyższych niż te, osiągane przy użyciu tradycyjnych walut.” – powiedział Smith.

Brak stabilności politycznej na świecie również pozwolił Bitcoinowi na zyskanie większego zaufania ze strony inwestorów, mogących dywersyfikować przy jego pomocy swoje portfolio. Stał się także niespodziewanie zaliczany do grona bezpiecznych aktywów, ponieważ nie jest skorelowany z aktywami, na które wpływ mają czynniki polityczne i gospodarcze, takimi jak indeksy czy tradycyjne waluty.

“Na całym świecie mamy do czynienia z coraz częstszymi kryzysami politycznymi. Można wyliczyć wśród nich choćby Brexit, wybór (Donalda) Trumpa, kryzys imigracyjny w Europie i związane z nimi obawy przed islamizmem, czy ekstremizm prawoskrzydłowy. Każda porażka rządów daje Bitcoinowi szansę zaistnienia i zyskania zaufania.” – powiedział Erik Vollstädt z Bitnation

Jaki będzie kurs Bitcoina w 2017 roku?

Wkroczyliśmy w 2017 rok, więc naturalne są rozważania o przyszłości. Jeszcze rok temu, Daniel Masters, współzałożyciel Global Advisors, przewidywał, że z końcem 2016 roku, jego cena znajdzie się powyżej 1100$. Wydawało się to wówczas praktycznie niewykonalne, okazało się jednak inaczej. Masters pomylił się minimalnie. Zgodnie z jego przewidywaniami, kurs Bitcoina osiągnie 4400$ z końcem 2017 roku. Może się to wydawać znacznie przesadzone, ale tak też było i rok temu. Analitycy twierdzą, że na kształtowanie się cen w bieżącym roku, podobnie jak w poprzednim, wpływać będzie poziom adopcji Bitcoina.

“Bitcoin może oczekiwać solidnych wzrostów, ponieważ firmy poprawiają aplikacje, na których polegają regularni użytkownicy. Skupiamy się w Blockchain na tym, żeby używanie Bitcoinów było łatwe dla zwykłych użytkowników. Już teraz, użytkownicy z 34 krajów mogą bez problemu kupować i sprzedawać Bitcoiny. Jest to najprostszy sposób na rozpoczęcie używania go. Ostatnie wzrosty cen zwiększą na pewno presję na wprowadzanie skalowalnych rozwiązań, ponieważ coraz więcej osób polega na sieci w celu przeprowadzania działań ekonomicznych.” – powiedział Nicholas Cary.

Dzięki platformom binarnym, możesz zarabiać na kursie Bitcoina. W zakładce POLECANI BROKERZY, znajdziesz miejsca w których warto zacząć inwestycje w opcje binarne.

źródło: exbino.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]
https://binary24.pl/wp-content/uploads/2016/09/bitcoin.jpghttp://binary24.pl/wp-content/uploads/2016/09/bitcoin-150x150.jpgAdministracja Binary24.plCiekawostki2017,bitcoin,exbino,kryptowaluty,opcje binarne2016 to rok Bitcoin'a. Co sprawiło, że ta słynna kryptowaluta może pochwalić się wzrostem ceny do ponad 1000$? Czy rok 2017 będzie również udany dla tej kryptowaluty? 'Patrząc na rok 2016, Bitcoin zyskiwał uwagę za każdym razem, gdy w opałach znajdywały się tradycyjne waluty, czy też inne aktywa. Nagły wzrost...Twój portal o opcjach binarnych
Podziel się z innymi:

24option-bonus-ang