Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Ogrzewanie biura – jak zapewnić pracownikom komfortowe warunki, a nie przepłacać?

11 września 2020

Sezon grzewczy potrafi bardzo negatywnie odbić się na firmowym budżecie, nawet jeśli zima nie jest szczególnie sroga. Zadbanie o komfort warunków, w jakich pracownicy będą wykonywać swoje obowiązki, jest jednak niezbędne. Warto zatem skorzystać z kilku sposobów, dzięki którym nie będziesz przepłacać za ogrzewanie przedsiębiorstwa.

Termomodernizacja budynku

Jednym z nich jest termomodernizacja budynku. Nowoczesna izolacja murów przynosi ogromne oszczędności. Warto również pamiętać, że aż około 30% ciepła wydostaje się na zewnątrz przez okna i drzwi, oczywiście pod warunkiem, że nie są one energooszczędne. W przypadku okien najlepiej zainwestować w modele pasywne, gdzie współczynnik przenikania ciepła Uw nie przekracza wartości 0,8 W/m²K.

Optymalne wietrzenie pomieszczeń

Niezależnie od szczelności izolacji termicznej, bardzo wiele w kwestii ekonomicznego ogrzewania budynku zależy od zwyczajów pracowników. Szczególną uwagę należy zwrócić na optymalne wietrzenie pomieszczeń. Świeże powietrze jest niezbędne do komfortowego wykonywania pracy umysłowej i fizycznej. Wietrzenie powinno odbywać się w sposób intensywny, ale jednocześnie krótki. Wówczas straty ciepła są najniższe.

Wymiana infrastruktury grzewczej na bardziej wydajną

Osobną kwestię stanowi infrastruktura grzewcza, a przede wszystkim kocioł. Nowoczesne urządzenia są najbardziej wydajne. Warto wyjaśnić to na przykładzie kotłów gazowych. Współczesne urządzenia kondensacyjne pozwalają na odzyskanie ciepła ze spalin. Dzięki temu osiągają efektywność przekraczającą 100% maksymalnej efektywności swoich tradycyjnych odpowiedników.

Zmiana sprzedawcy gazu

Przedsiębiorstwa, które korzystają z ogrzewania gazowego – zaliczanego do ekologicznych źródeł, mogą zdziałać bardzo wiele, jeśli zastanowią się nad zmianą sprzedawcy gazu. Należy pamiętać, że uzależnienie od jednego dystrybutora nie uniemożliwia zmiany sprzedawcy. Procedura jest w pełni darmowa, więc warto poszukać najbardziej atrakcyjnych ofert. Zmiana sprzedawcy gazu nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale może przynieść wymierny zysk. Wszelkie formalności załatwia w imieniu klienta nowy sprzedawca, o czym więcej można przeczytać na stronie https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/.

Redakcja Binary24

Jesteśmy grupą osób zajmujących się finansami, biznesem i marketingiem. Od lat doradzamy między innymi w kwestiach związanych z inwestycjami, oszczędzaniem i pracą. Na naszym blogu publikujemy ciekawe artykuły i przydatne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

agencja Allegro
Adwokat
Tłumaczenia

Jesteś zainteresowany reklamą?