Opcje binarne (inaczej zwane także jako „opcje egzotyczne”, bądź „opcje giełdowe”) to typ handlu na rynku finansowym. Wzmiankę o opcjach, można również znaleźć na wikipedii, jednak nie ma tam wystarczającej odpowiedzi na pytanie, jak działają opcje binarne. Opcje są obecnie najbardziej popularną formą transakcji finansowych – każdego dnia obracają nimi miliony aktywnych inwestorów. Jest to proste, łatwo dostępne, a przede wszystkim stanowi nieograniczone źródło potencjalnych zysków w nieustannie zmieniających się warunkach rynkowych. Opcje Binarne polegają na spekulacji, czy cena wybranego przez nas aktywa/pary walutowej pójdzie w górę, bądź też w dół w danym przedziale czasowym (do wyboru mamy różne opcje czasowe). Jeśli Twoje przewidywania są prawidłowe, możesz uzyskać zwrot (zysk) do 400%! Niestety w przypadku porażki tracisz  tylko kwotę, jaką postawiłeś na opcje.  Nie ma potrzeby kupowania akcji lub obligacji, stosowania dźwigni finansowej, ukrytych opłat lub prowizji.

Czym zatem są i jak działają w praktyce opcje binarne?

Opcje binarne - co to jest?


1. Wybierasz czym chcesz handlować
Wybierz swój składnik aktywów bazowych. Możesz wybrać pary walutowe, akcje, indeksy oraz towary.

2.Wybierasz czas wygaśnięcia
Określ swój czas wygaśnięcia, czyli czas, w którym twoja opcja zostanie wyceniona. Okres ten może wynosić od kilku tygodni do nawet 60 sekund.

3.Wybierasz kwotę jaką chcesz zainwestować
Określ kwotę swojej inwestycji.

4.Decydujesz czy ceny wzrosną czy spadną
Dokonaj decyzji czy cena wybranego przez ciebie bazowego składnika aktywów wzrośnie czy spadnie do momentu wygaśnięcia.


Przykład postawienia opcji UP

opcje_binarne_up

Załóżmy że stawiamy 100$ na opcje „UP” (Góra) na parę walutową EUR/USD. (Przyjmijmy, że wartość opcji w tej chwili wynosi 1,36540 i stawiamy ją na 15 minut). Jeżeli po 15 minutach okaże się, że cena naszej opcji jest rzeczywiście wyższa od wartości początkowej – 1,36540 (czyli musi być co najmniej 1,36541) – zyskujemy 80% od kwoty inwestycji. Czyli przy postawieniu 100$ na opcje, zarobimy 180$ w przeciągu 15 minut.


Przykład postawienia opcji DOWN

opcje_binarne_downZałóżmy że stawiamy 100$ na opcje „DOWN” (Dół) na parę walutową EUR/USD. (Przyjmijmy, że wartość opcji w tej chwili wynosi 1,27360 i stawiamy ją na 15 minut). Jeżeli po 15 minutach okaże się, że cena naszej opcji jest rzeczywiście niższa od wartości początkowej – 1,27360 (czyli musi być co najmniej 1,27359) – zyskujemy 85% od kwoty inwestycji. Czyli przy postawieniu 100$ na opcje, zarobimy 185$ w przeciągu 15 minut.


Dzięki platformom binarnym możesz inwestować w:

Waluty Akcje Towary Indeksy

Opcje binarne co to jest

*Na stronie opcje binarne – co to jest zostały pokazane przykładowe screeny ze stron różnych brokerów. Pamiętaj, że wygląd i oprogramowanie może różnić się pomiędzy brokerami, lecz zasada inwestowania w opcje na ich platformie jest taka sama. Więcej o brokerach i ich platformach znajdziesz na podstronie Brokerzy.

Rozpocznij inwestycje

[Głosów:5    Średnia:3.6/5]
Podziel się z innymi: