1. Jestem początkujący, jak zacząć inwestycje w opcje binarne?

Specjalnie dla nowych osób, chcących zarabiać na opcjach binarnych stworzyliśmy poradnik, który „krok po kroku” im to umożliwi. Szczegóły pod linkiem binary24.pl/opcje-binarne-jak-zaczac

2. Na jakich rodzajach rynku można handlować za pomocą opcji binarnych?

Brokerzy mają zwykle w ofercie różne rodzaje instrumentów bazowych. Zaliczają się do nich: waluty, akcje, indeksy giełdowe oraz surowce naturalne.

3. Co to są opcje binarne?

Opcje binarne to instrumenty, których obrót odbywa się po z góry ustalonej cenie. Wielkość wzrostu lub spadku ceny instrumentu nie ma znaczenia przy wypłacie. Liczy się tylko kierunek zmiany. Dokonując obrotu opcjami binarnymi należy jedynie określić, czy cena danego instrumentu wzrośnie czy spadnie w określonym czasie. Więcej dowiesz się tutaj.

4. Co oznacza termin „Cena zamknięcia”?

„Cena zamknięcia” oznacza kurs wybranego aktywa w chwili, gdy opcja wygasa. Cena ta jest decydującym dla rozliczenia opcji czynnikiem, w oparciu o nią następuje rozliczenie opcji jako zyskownej lub stratnej.

5. Co oznacza termin „czas wygaśnięcia”?

Jest to określenie czasu, w którym wygaśnie (zakończy się) otwarta przez Ciebie opcja.

6. Co to jest opcja CALL (High)?

Otwierając pozycję Call, inwestor zarabia w chwili, gdy cena (kurs) wybranego aktywa wzrośnie w stosunku do czasu, gdy otwierana była opcja – ujmując prosto: po upływie określonego czasu kurs jest wyższy. Jeśli w chwili wygaśnięcia cena (kurs) będzie dokładnie taki sam jak w chwili otwierania pozycji, cała zainwestowana kwota trafi z powrotem na konto inwestora.

7. Co to jest opcja PUT (Low)?

Otwierając pozycję Put, inwestor zarabia w chwili, gdy cena (kurs) wybranego aktywa spadnie w stosunku do czasu, gdy otwierana była opcja – ujmując prosto: po upływie określonego czasu kurs jest niższy. Jeśli w chwili wygaśnięcia cena (kurs) będzie dokładnie taki sam jak w chwili otwierania pozycji, cała zainwestowana kwota trafi z powrotem na konto inwestora.

8. Czym jest MetaTrader4 i dlaczego jest on tak powszechny w opcjach binarnych?

Metatrader 4 to program, który tworzy wykresy dotyczące ruchu cen par walutowych akcji, towarów oraz indeksów. Program jest bardzo przejrzysty (bardziej niż wykresy u brokerów). Więcej informacji o MetaTrader znajdziesz tu binary24.pl/instalacja-metatrader4

 9. Jaka jest najlepsza strategia (dla początkujących) opcji binarnych?

Jeśli szukasz Św. Graala w strategii binarnej to życzymy Tobie powodzenia 😉 Najważniejsze to nauczyć się analizować wykresy. Zawsze możesz pobrać z naszej strony darmowe strategie i przetestować je. Pamiętaj jednak, że żadna strategia nie zastąpi logicznego myślenia 😉

10. Ile mogę zarobić na opcjach binarnych?

Zależy to wyłącznie od Ciebie. Kwota Twoich zarobków zależy od poświęconego przez Ciebie czasu i stopnia w jakim zrozumiałeś opcje binarne.

11. Dlaczego warto handlować opcjami binarnymi?

Opcje binarne mogą być dobrym źródłem dochodu, zasada handlu opcjami jest zupełnie prosta. Handel opcjami binarnymi polega na przewidywaniu właściwego kursu (albo w górę albo w dół). Jeśli otworzysz opcje i w czasie zamknięcia będzie poprawna, to zarabiasz, w przeciwnym razie tracisz tylko co postawiłeś. Oprócz walut można spekulować ceny towarów (ropy, złota, srebra,…), akcji oraz indeksów. Aczkolwiek zasada handlu opcjami we wszystkich tych przypadkach jest taka sama i prosta.

12. Jakie są zalety opcji binarnych?

Można wymieniać mnóstwo zalet, jednak najważniejszą z nicj jest możliwość stania się niezależnym finansowo. Więcej zalet zostało opisane w tym artykule.

13. Jaki jest zwrot z udanej inwestycji?

Jeśli Twoje przewidywania są poprawne masz gwarancję stałego procentu zwrotu, który jest wyświetlany przy każdym aktywie na platformie brokera. Zwroty z trafną opcje mogą być już od 40% do nawet 350%

14. Skąd mam wiedzieć, kiedy cena wzrośnie i kiedy będzie spadać?

Do rozpoznania, kiedy cena wzrośnie lub spadnie, służą strategie binarne.

15. W jakich godzinach mogę zawierać transakcje?

Inwestorzy mają dostęp do swoich rachunków przez 24h/7 dni w tygodniu, choć same działania transakcyjne zależą od konkretnych godzin obrotów dla konkretnego instrumentu.

16. Czemu zdarza się, że otrzymuję inną cenę aktywa niż wyświetlona?

Inwestowanie w opcje binarne odbywa się na rynkach finansowych, na których sytuacja może zmieniać się w sposób bardzo dynamiczny. Sytuacja na rynkach potrafi się zmienić nawet kilka razy w przeciągu jednej sekundy.

Brokerzy opcji binarnych

1. Czy konta demo brokerów zaprogramowane są tak, aby tylko wygrywać?

Konta demo do opcji binarnych oferowanych przez brokerów z naszej strony, jak najbardziej odzwierciedlają realne inwestycje z tym, że grasz wirtualną gotówką (często jest to darmowe 1000$). A to oznacza, że możesz zarówno wygrać jak i przegrać. Jeżeli jednak będziesz chciał przetestować konto demo u mało znanego brokera, może okazać się, że konto demo jest „ustawione” na twoją korzyść.

2. Czy muszę wpłacić pieniądze, aby się zarejestrować u brokera?

Nie musisz dokonywać wpłaty, aby otworzyć konto u brokera, jednak aby zacząć handlować opcjami binarnymi, będziesz musiał zasilić konto minimalną kwotą.

3. Czy muszę pobrać oprogramowanie, aby móc inwestować w opcje binarne?

Aby inwestować w opcje binarne nie musisz pobierać żadnego oprogramowania. Wszystko robisz za pośrednictwem strony internetowej (platformy brokera) na swojej przeglądarce internetowej. Możesz handlować opcjami także za pośrednictwem aplikacji mobilnych

4. Na czym zarabiają brokerzy opcji binarnych?

Brokerzy zarabiają na nieudanych transakcjach inwestorów, ale tylko wtedy, gdy ich koszty przewyższają zyski innych handlowców. Brokerzy zarabiają również na tzw. spreadach transakcyjnych. Spread stanowi różnicę pomiędzy ceną zakupu i sprzedaży, czyli mówiąc w dużym uproszczeniu jest to koszt otwarcia i zamknięcia pozycji.

Bankowość 

1. Skąd pochodzą pieniądze, które zarabiają traderzy?

Odpowiedź jest bardzo prosta – od ludzi, którym opcja okazała się nietrafna. Przykład: Załóżmy, że u brokera X jest 50 traderów. 25 z nich wybierze u brokera tę samą opcję CALL, a pozostałe 25 wybierze opcję PUT (zwrot załóżmy, że wynosi 80%). Każdy inwestuje po 40zł, czyli u brokera chwilowo znajduje się w sumie 2000 złotych (50 x 40zł). Tylko 25 z nich wygra, a więc broker musi przekazać łącznie na wygrane 1800zł (25 x 40 złotych x 80%), czyli zostaje mu pozostałe 200 złotych.

2. Jaka jest minimalna kwota, jaką mogę zainwestować?

Minimalny depozyt u brokerów zaczyna się już od 10$ w IQoption, jednak wysokości mogą różnić się w zależności od brokera. Najlepiej skorzystać z porównywarki brokerów, na której masz wybrać brokera z najmniejszym depozytem. Minimalna kwota, jaką można handlować to $1 dla opcji również na platformie IQoption.

3.Jaką metodą płatności mogę wpłacić/wypłacić moje środki u brokera?

Każdy broker ma różne formy płatności. Zajrzyj do listy polecanych brokerów, aby sprawdzić szczegółowe informacje na ten temat.

4. Czy mogę stracić więcej niż wynosił mój depozyt?

Nie. W odróżnieniu od brokerów forex, brokerzy binarni blokują możliwość przekroczenia kwoty depozytu.

5. Czy handlując opcjami binarnymi muszę odprowadzać podatek?

Podatek zależy od prawa podatkowego obowiązującego w kraju zamieszkania klienta. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Weryfikacja konta 

1. Czy muszę mieć skończone 18 lat aby handlować opcjami?

Tak, jeżeli chcesz handlować opcjami binarnymi musisz mieć ukończone 18 lat. Bez potwierdzenia swojego wieku (np. dowodem tożsamości) nie będziesz mógł wypłacić swoich pieniędzy.

2. Czy moje dane osobowe są u brokera bezpieczne?

Tak, Twoje dane są w 100% bezpieczne. Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych jest dla polecanych przez nas brokerów bardzo ważne, ponieważ posiadają oni międzynarodowe regulacje prawne (np. CySEC). Wszystkie dane są szyfrowane przy pomocy najsilniejszych algorytmów. Twoje dane nie będą nikomu udostępnianie w żaden sposób.

3. Dlaczego przy rejestracji u brokera muszę wysłać skan dowodu tożsamości?

Brokerzy są firmami regulowanymi na rynku finansowym. Z tego właśnie powodu są zobowiązani do przestrzegania pewnych standardów bezpieczeństwa. Dotyczy to zapobiegania oszustwom i praniu pieniędzy (AML) oraz zapobieganie działaniom terrorystycznym. Z tego powodu każdy inwestor musi pozytywnie przejść procedurę weryfikacyjną. Przeprowadza się ją przez sprawdzenie ważnego dowodu tożsamości oraz potwierdzenia miejsca pobytu.

4. Jakie dokumenty są niezbędne do weryfikacji?

Za dokumenty, uznawane za wystarczające, uznawane są: umowa najmu nieruchomości lub rachunek za media, wystawiony na adres pobytu nie starszy niż sześć miesięcy. (np. za prąd, gaz lub telefon/internet). Więcej informacji o weryfikacji znajdziesz tutaj.

5. Jak długo czeka się weryfikacje konta u brokera opcji binarnych?

Zazwyczaj trwa od 2 do 5 dni. Jednak czasami może potrwać to dłużej (w szczególności w okresie Świąt oraz dni wolnych od pracy)

6. Jestem studentem i nie posiadam żadnych rachunków za media na moje nazwisko. Co powinienem zrobić?

Jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć ważnego rachunku za media czy wykazu z banku, musisz dostarczyć ważny rachunek za media lub wykaz z banku osoby mieszkającej wspólnie z Tobą, wraz z listem potwierdzającym, że dana osoba rzeczywiście mieszka pod tym samym adresem.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]
Podziel się z innymi: