Istnieje kilka rodzajów opcji binarnych, które są oferowane przez platformy brokerów. Najbardziej popularną opcją, jest tzw. opcja klasyczna. Poniżej znajdują się opisy oraz przykłady wszystkich dostępnych rodzai opcji, które znajdziesz u polecanych przez nas brokerów.

Rodzaje dostępnych opcji binarnych u brokerów:

  • OPCJE UP/DOWN (Góra, Dół)

OPCJE UP/DOWNTen rodzaj opcji jest również znany pod nazwą High/Low (wzrost/spadek) albo jako opcja klasyczna. Jest to najczęściej używana opcja binarna przez traderów przez swoją prostą zasadę. W instrumencie High/Low należy zadecydować, czy cena rynkowa aktywa w momencie zamknięcia opcji będzie wyższa czy niższa od ceny wykonania.

Dowiedz się więcej >>>


  • OPCJE TERMINOWE

OPCJE TERMINOWESą to standardowe rodzaje opcji binarnych, w których inwestor określa czy cena typowanego aktywa znajdzie się powyżej czy poniżej ceny rynkowej w określonym przez platformę czasie.

Do wyboru mamy różne opcje czasowe:

Opcje krótkoterminowe – Short Term: (sekundowe) 60s, 120s, 180s, itp. / (minutowe) 10min, 15min, 30min itp.
Opcje długoterminowe – Long Term: (1h, dzień, tydzień, miesiąc itp.)

Dowiedz się więcej >>>


  • ONE TOUCH / NO TOUCH

ONE TOUCH / NO TOUCHCzy cena aktywów bazowych osiągnie konkretny poziom docelowy? Jeśli uważasz, że będzie to miało miejsce zanim opcja wygaśnie, możesz skorzystać z bardzo atrakcyjnych premii procentowych.

Dowiedz się więcej >>>


  • OPCJE BOUNDARY / RANGE OPTIONS (granice)

OPCJE BOUNDARY / RANGE OPTIONSTen typ opcji zwykle odnosi się do typu opcji binarnej ‘high / low’. Proces handlowania różni się nieznacznie. Różnica pojawia w momencie, kiedy handlowiec ma wskazać kierunek zmiany opcji, czyli proponowany zasięg. Jeśli Twój zasięg mieści się w wartości podczas wygaśnięcia, wtedy otrzymasz swój zysk.

Dowiedz się więcej >>>


  • OPCJE DRABINOWE / LADDER

OPCJE DRABINOWEPolegają one na obstawieniu, czy dane aktywo w momencie wygaśnięcia opcji będzie powyżej, czy poniżej danego z góry określonego progu. Tych progów jest kilka, stąd właśnie nazwa – Ladder (drabina). Opcje typu Ladder pozawalają osiągnąć niezwykle wysoki zwrot.

Dowiedz się więcej >>>


  • OPTION BUILDER / KREATOR OPCJI

KREATOR OPCJIJest to najbardziej zaawansowany rodzaj inwestycji w opcje binarne. Dzięki kreatorowi opcji, mamy możliwość samodzielnego ustawienia poszczególnych parametrów opcji (np. czas wygaśnięcia opcji) według własnych upodobań.

Dowiedz się więcej >>>


  • PAIRS (opcje na pary)

opcje na paryW przypadku par, nie musisz przewidywać nadchodzącego trendu, a raczej odpowiedzieć na pytanie, na które z aktywów bazowych, dane wydarzenie będzie miało większy wpływ albo po prostu które z nich lepiej sobie poradzi w momencie wygaśnięcia opcji.

Dowiedz się więcej >>>


  • ABOVE / BELOW (poniżej/powyżej)

ABOVE / BELOWOpcje Above/Below (powyżej/poniżej) polegają na przewidywaniu czy cena instrumentu znajdzie się powyżej (czy poniżej) określonego progu. W przypadku tego rodzaju opcji ryzyko jest większe, jednak równoważą je wyższe wypłaty. Opcje te mogą być bardzo zyskowne dla inwestorów przewidujących silny trend rynkowy w jednym kierunku.

Dowiedz się więcej >>>


  • option+ (wcześniejsza sprzedaż opcji)

option+ Jest to możliwość wcześniejszej sprzedaży postawionej przez nas opcji binarnej. Jest to przydatne w momencie nagłych ruchów na giełdzie. Jeśli nasza opcja binarna jest w danej chwili powyżej/poniżej pozycji, którą obstawialiśmy – możemy ją wcześniej zamknąć, zarabiając na tym mały procent bez zbędnej utraty całego kapitału.

Dowiedz się więcej >>>

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Podziel się z innymi: