Co to są sygnały binarne?

Inwestorzy opcji binarnych szukają codziennie możliwości jak zarobić pieniądze, dzięki dwóm podstawowym narzędziom: analizie technicznej oraz analizie fundamentalnej.

Potrzeba mnóstwo czasu oraz zdobycia doświadczenia, by zrozumieć i wprowadzić w życie te dwie analizy. Sygnały binarne mogą pomóc inwestorom, którzy nie mają czasu na głębsze analizy. I tu z pomocą przychodzą eksperci rynkowi. W większości przypadków sygnały obejmują: kwotę inwestycji, czas wygaśnięcia opcji i kierunek, który powinien wybrać inwestor. Ponieważ sygnały są opracowane na podstawie najskuteczniejszych analiz opcji binarnych, prawdopodobieństwo wygranej i zarobienia pieniędzy jest o wiele większe niż wtedy gdy Trader podejmuje decyzje i przeprowadza transakcje bez ich pomocy.

sygnaly_opcje_binarneSygnały Binarne, to podawane w odpowiednim momencie dane, które wskazują na to w jakie aktywo i w jakim kierunku inwestować. Najczęściej udostępniane są według odpowiedniego schematu. Na początku podawana jest waluta (np. EUR/USD), co oznacza że dane dotyczą tej pary walutowej, dokładnie w momencie otrzymania sygnału binarnego. Następnie (chociaż nie zawsze) podawana jest obecna cena (np. 1.33479) jako gwarancja prawdziwości sygnału. Jako trzecią wartość zazwyczaj podaje się UP/DOWN, co ma na celu zakomunikować, czy kupujemy (UP) czy sprzedajemy (DOWN) w danym momencie aktywo. Na ostatniej pozycji umiejscawiany jest czas, na jaki nastawiamy daną opcję (np. 15 min) i jest to wyznacznik trwania opcji binarnej, którą wykupujemy. Czasami podaje się jeszcze ilość jednostek, za jaką należy dany sygnał rozgrywać (np. 100J), ale jest to dość rzadko spotykane. Zazwyczaj użytkownicy decydują o tym na własną odpowiedzialność. Sygnały binarne przede wszystkim mają wspomóc decyzje podejmowane przez inwestora. Sygnały mogą pomóc przy inwestowaniu w: waluty, akcje, indeksy oraz surowce.

W jaki sposób traderzy mogą skorzystać z sygnałów?

Istnieje wiele sposobów na odbieranie sygnałów:

  • Sygnały w formie tekstu
  • Sygnał jest w formie programu, wszystko co potrzeba to kliknięcie i system sam dokona transakcji. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z programu do automatycznego handlu opcjami binarnymi, to wtedy robot przeprowadza za nas wszystkie transakcje.
  • Sygnały mogą być również dostarczone przez powiadomienia, SMS albo email.

Jak powstają sygnały?

Sygnały mogą być stworzone na podstawie analiz technicznych bądź fundamentalnych (albo obu jednocześnie). W automatycznym handlu opcjami zazwyczaj korzysta się z pewnych wskaźników i różnych linii trendu. Istnieje wiele wskaźników finansowych wykorzystywanych przez dostawców sygnałów. Najpopularniejszych z nich to:

  • RSI – Relative Strength Index
  • Stochastic Oscillator
  • MACD – Moving Average Convergence Divergence

Specjalnie dla osób początkujących (i nie tylko), stworzyliśmy projekt w którym można nauczyć się realnego inwestowania w opcje binarne bez żadnego ryzyka. Więcej informacji na ten temat, można znaleźć tutaj. Dodatkowo zawsze można skorzystać z sygnałów podawanych przez brokerów. Zajrzyj do działu BONUSY, aby sprawdzić aktualną ofertę sygnałów.

Zalety sygnałów binarnych

opcje-binarne-zaletyGłówną zaletą sygnałów binarnych jest fakt, że nie musimy sami kombinować i męczyć się z taktykami inwestowania, bądź obstawiania w ciemno. Polegamy tutaj zazwyczaj na osobie, która takie sygnały podaje, czyli specjaliście w tej dziedzinie. Osoby podające sygnały binarne zazwyczaj zakładają wysokie abonamenty, bądź są dodatkowo opłacane, dlatego podchodzą do tematu odpowiedzialnie. Nie zamierzają tutaj nikogo oszukiwać. Polegają na swoich własnych strategiach i sami też obstawiają. Następnie sporządzają statystyki trafności podawanych danych n(dzienne/tygodniowe/miesięczne) i wstawiają je w różne miejsca, by się rozreklamować.

Wady sygnałów binarnych

opcje-binarne-wadyDużą wadą sygnałów binarnych jest fakt, że trzeba działać szybko, aby trafić za daną opcją. Czasami decydują tutaj nawet sekundy. Dlatego podczas wzięcia udziału w sesji, w której podawane są sygnały należy być przy komputerze lub naprawdę niedaleko niego i ustalić sobie głośny alarm, w momencie wystąpienia sygnału. Chodzi o to, że cena może w międzyczasie szybko ulec zmianie, a my obstawimy kilka sekund za późno, przez co dany sygnał binarny, który okazał się trafny – będzie dla niestety chybiony. Dlatego ważny jest refleks i odpowiednie przygotowanie sobie zaplecza pod sygnały.

Na co jeszcze zwrócić uwagę korzystając z sygnałów binarnych?

Na pewno trzeba mieć otwarte okno z brokerem, być zalogowanym i gotowym do błyskawicznego postawienia opcji. Radzimy również powyłączać wszelkie zbędne programy obciążające system, aby upłynnić pracę. W momencie gdy padnie sygnał binarny, mamy kilka sekund żeby zinterpretować dane i zdążyć postawić opcję. Dlatego część osób podających sygnały używa mikrofonu, co przyśpiesza proces podawania sygnału, często o niezbędne sekundy. Zazwyczaj jednak jesteśmy informowani wcześniej o konieczności przygotowania się do postawienia opcji. Mimo wszystko, wciąż jest to duży problem dla wielu osób korzystających z płatnych i darmowych sygnałów binarnych.

Dołącz również do naszych grup tradingowych na których znajdziesz darmowe sygnały:

https://www.facebook.com/groups/opcjebinarne/

https://plus.google.com/communities/105969761205112184396

http://binarne.com/Temat-Oficjalny-Kanal-Discord-dla-Inwestorow-Opcji-Binarnych

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Podziel się z innymi: