Cześć!

Mam na imię Adam, a w sieci podpisuję się nickiem „mysc”. Od zawsze podpisuję się tak w internecie. Niestety nie jestem jedynym „mysc’iem” w Polsce – ale jeśli chodzi o tematykę marketingu i zarabiania pieniędzy, nie mam konkurencji. Od maja 2016 roku zdecydowałem się prowadzić blog dotyczący marketingu i szerokorozumianego zarabiania pieniędzy (np. oszczędzanie również jest dla mnie formą zarobku :>)

Jakiś czas temu, wraz z administratorami binary24.pl, podjedliśmy decyzję o współpracy objawiającej się m.in. publikacją wpisów gościnnych – tak o to, na moim blogu widnieje wpis dotyczący opcji binarnych – a Ty czytasz właśnie wpis dotyczący programów partnerskich 🙂 W tym tekście przedstawię Ci na czym polega zarabianie przez Internet w modelu CPA, wyjaśnię czym różnią się od siebie poszczególne modele rozliczeń w programach partnerskich i przekażę Ci najważniejsze, moim zdaniem, informacje potrzebne by zacząć zarabiać w ten sposób J Jeśli interesujesz się zarabianiem w Internecie, ale jakoś nigdy nie zacząłeś/aś „konkretniej” zarabiać – zachęcam do przeczytania i wdrożenia moich rad w życie 🙂 Osoby, które miały/mają już styczność z takimi programami również mogą znaleźć coś dla siebie, czasami jedno zdanie jest w stanie sporo zmienić – toteż odradzam rezygnowanie z czytania na podstawie tytułu 🙂

Czym są programy partnerskie?

Program partnerski to w zasadzie narzędzie marketingowe, dzięki któremu dana firma ma szansę podnieść swoją „sprzedaż” (użyłem cydzysłowiu, bo „sprzedaż” może mieć tu wiele znaczeń, co zaraz rozwinę). My, jako niezależni partnerzy, reklamujemy ofertę danej firmy i jesteśmy wynagradzani za konkretną wygenerowaną dla firmy „sprzedaż”. Takie programy partnerskie są dostępne dla każdego, a udział w nich nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Każdy program partnerski działa w systemie CPA (ang. cost per action), co oznacza że partnerzy są rozliczani prowizyjnie za wszystkie wygenerowane dla programu akcje. „Akcja”, w tym znaczeniu, to bardzo szerokie pojęcie – może to być instalacja jakiegoś pliku, pobranie pliku, wejście w link, założenie konta, kupno danego towaru, wypełnienie formularza, itd. W zależności od tego na czym polega „sprzedaż” (czyli wymagana „akcja”), wyróżniamy m.in. :

CPD – cost per download – stawka za pobranie pliku

CPI – cost per install – stawka za instalację naszego pliku

CPS – cost per sale – stawka za sprzedaż dokonaną za pośrednictwem naszego linku partnerskiego

CPR – cost per registration – stawka za każdą rejestrację w danym serwisie/grze/itp.

CPM – Cost Per Thousand („M” jako rzymskie 1000). Pojęcie oznacza stawkę za 1000 wyświetleń/kliknieć/innych akcji. Najbardziej popularnym wykorzystaniem „CPM” jest stawka za 1000 wyświetleń strony/reklamy.

CPC – cost per click – stawka za kliknięcie w nasz link partnerski

Więcej przydatnych skrótów znajdziesz na moim blogu, dokładniej w tym tekście : Vademecum earnera (stale aktualizowany!)

Który program partnerski wybrać?

Ogromną zaletą zarabiania w tym modelu jest rożnorodność i mnogość dostępnych ofert. Właściwie pokusiłbym się o stwierdzenie, że jesteś w stanie znaleźć praktycznie każdy produkt/usługę i zaoferować go komuś jako partner. Biznes tradycyjny jest przeważnie ograniczony do grupy osób mieszkających w okolicy (punkt stacjonarny), a co więcej – jest ograniczony do konkretnych towarów, które stanowią asortyment danego sklepu (nawet sklep internetowy działający jako „pośrednik”).

Wobec powyższego, zamiast zaczynać od wyboru programu – dużo lepiej zrobisz gdy rozpoczniesz od wyboru miejsca reklamy 🙂 Takie działanie jest szczególnie przydatne jeśli dopiero zaczynasz i nie będziesz się opierał o własny pozycjonowany „landing page” lub „mini-stronę”.
Zastanów się gdzie chcesz się reklamować, do jakiej grupy odbiorców masz dostęp i jakie te osoby mają potrzeby. Dopiero gdy to ustalisz, dobierz program partnerski z ofertą spełniającą potrzeby Twoich odbiorców. Nie kieruj się stawką, kieruj się dopasowaniem programu do odbiorców. Bardzo często zdarza się, że nowe osoby wybierają ofertę na podstawie wynagrodzenia – a później nie mają zielonego pojęcia gdzie ją promować. Dużo łatwiej będzie Ci „sprzedać” wiele dobranych do odbiorców ofert z mniejszą stawką, niż jedną niedobraną ofertę wyróżniającą się wysokością wynagrodzenia.

Dla mnie wysokość prowizji jest sprawą drugorzędną, w pierwszej kolejności zwracam uwagę na to GDZIE chcę się reklamować, a później ustalam CO.

Czasami jest się w stanie dopasować dany program partnerski do określonej potrzeby, nawet gdy z pozoru jest to coś zupełnie niezwiązanego – więc polecam nad tym naprawdę myśleć i nie działać „na oślep”. Taki prosty przykład to ten artykuł. To jest po części „sprzedaż” mojego bloga, próbuję Ci go sprzedać i zamienić Cię w stałego czytelnika – wobec tego tytuł nie jest przypadkowy. Doszedłem do wniosku, że osoby odwiedzające portal binary24.pl są przede wszystkim zainteresowane inwestowaniem w opcje binarne (nie, nie myślałem nad tym długo :>), więc dopasowałem mój blog do tej potrzeby, nazywając artykuł „Programy partnerskie jako sposób na dodatkowe środki inwestycyjne” 🙂 Dokładnie w taki sam sposób Ty możesz dopasowywać reklamowane oferty – do określonej grupy osób, do której masz dostęp.

Podsumowując : jeśli, skuszony wysokością prowizji, ustalisz, że chcesz reklamować np. konta bankowe, a dopiero później będziesz się zastanawiać gdzie chcesz je reklamować – stracisz na to swój czas, a tym samym zapewne pieniądze (chyba, że naprawdę wpadniesz na genialny pomysł, wówczas zwracam honor :>). Najpierw pomyśl gdzie możesz się reklamować (może masz fanpage, może jesteś członkiem określonych grup na facebooku, może masz własnego bloga), zanalizuj potencjalnych odbiorców tej reklamy – i dopiero na samym końcu dobierz do nich odpowiednią ofertę. Tutaj znajdziesz zawsze aktualną listę programów partnerskich w których sam zarabiam 🙂

Od czego zacząć?

Jeśli nigdy nie spotkałeś się z taką możliwością zarabiania – z własnego doświadczenia, na „pierwszy ogień”, polecam zacząć od ofert CPS (cost per click). Dokładniej mam tutaj na myśli „skracanie linków”, które redukuje konieczność posiadania własnej strony/bloga. W skracaniu chodzi tu o otrzymywanie wynagrodzenia w zamian za to, że dana osoba wejdzie w skrócony przez Ciebie link. Stawki tutaj są stosunkowo (do innych ofert CPA) niskie, ale zdobyte umiejętności bezcenne w przyszłości. Sam zaczynałem od skracania i dzięki temu nauczyłem się zdobywać ruch 🙂 Zdobywanie ruchu to podstawa dzięki której później będziesz mógł go monetyzować również na inne sposoby.

Ogromną zaletą tego typu ofert CPC jest dosłownie dowolność tematyki, sam decydujesz do jakiej strony skrócisz link, jak go opiszesz i gdzie umieścisz – tak aby weszło w niego jak najwięcej osób. Dzięki temu nauczysz się podstawowego marketingu, dobierania tematyki do odbiorców i zarobisz swoje pierwsze „internetowe” pieniądze:) Gdy kiedyś „przerzucisz się” na coś bardziej dochodowego, pójdzie Ci dużo łatwiej 🙂 Aktualną listę polecanych przeze mnie serwisów tego typu znajdziesz na moim blogu – w kolejnym akapicie podam Ci dokładny link. Dla pewności – aby całość pozostała aktualna, nie wymienię w tym artykule nazw konkretnych firm.

Pomocne linki

Właściwie, pierwotnie chciałem wymienić tutaj kilka artykułów z mojego bloga oraz podać linki do niektórych działów zarabiam.com (z którymi powinieneś się zapoznać, jeśli jesteś nowy/nowa). Niestety – co do bloga – nie mogę się zdecydować, więc podam Ci tylko jeden link związany z artykułami: http://getpaid20.pl/spis-tresci/  i oczywiście wskażę gdzie znaleźć aktualną listę serwisów CPC wartych polecenia 🙂 Te serwisy wymieniłem w pierwszym punkcie na tej liście (stale aktualizowana strona!).

Co do forum zarabiam.com, które również serdecznie polecam – powinieneś/aś odwiedzić dział z dziennikami pracy oraz dział zawierający darmowe poradniki zarobkowe 🙂

Jeśli interesuje Cię ten temat i chcesz się szybciej „rozwinąć” – polecam również zapoznanie się z ofertą moich poradników 🙂

Podsumowanie

Zarabianie w Internecie, w modelu CPA, jest całkowicie darmowe i dostępne dla każdego. Zarobione środki, śmiało możesz wykorzystać do inwestycji w opcje binarne – a także skorzystać dzięki nim z projektu dla inwestorów przygotowanego przez tutejszą administrację! Dziękuję serdecznie za przeczytanie i – mam nadzieję – „do zobaczenia” wkrótce na moim blogu – Get Paid 2.0 🙂

Pozdrawiam!
mysc


Wpis został udostępniony na zasadach współpracy partnerskiej. Jeśli prowadzisz stronę www albo bloga i chciałbyś aby również Twój wpis pojawił się na naszej stronie skontaktuj się z nami 🙂

Administracja Binary24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
https://binary24.pl/wp-content/uploads/2016/11/program-partnerski.jpghttp://binary24.pl/wp-content/uploads/2016/11/program-partnerski-150x150.jpgMalinCiekawostkijak zarobić przez internet,opcje binarne,poradnik,programy partnerskie,zarabianie przez internet,zarabianie w internecieCześć! Mam na imię Adam, a w sieci podpisuję się nickiem „mysc”. Od zawsze podpisuję się tak w internecie. Niestety nie jestem jedynym „mysc’iem” w Polsce – ale jeśli chodzi o tematykę marketingu i zarabiania pieniędzy, nie mam konkurencji. Od maja 2016 roku zdecydowałem się prowadzić blog dotyczący marketingu i...Twój portal o opcjach binarnych
Podziel się z innymi:

24option-bonus-ang