Gdy wchodzimy na wykres czasem nie mamy pojęcia czy cena będzie rosnąć czy spadać. Często dzieje się tak w konsolidacji kiedy cena trzyma się pewnego kanału i nie chce z niego wyjść. Ale czy da się z dobrą skutecznością określić czy cena spadnie bądź wzrośnie? Oczywiście rynek jest nieprzewidywalny, ale z pomocą przychodzi analiza techniczna. Oto 3 najpopularniejsze sposoby na granie z trendem i ogólną jego weryfikację.

Szczyty i dołki/konsolidacja

Trend wzrostowy na parze walutowej USDCAD – wykres jednogodzinny

Zaczniemy od najbardziej banalnej rzeczy czyli czystego Price Action.  Na początek spróbujmy rozpocząć od zaznaczania szczytów i dołków. Jeżeli na wykresie dołki są coraz wyżej, wtedy mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Analogicznie, coraz niższe szczyty to trend spadkowy. Ale przecież nie zawsze rynek trenduje, czasem pojawia się w konsolidacji/stagnacji. Co wtedy? Wtedy próbujemy albo swingów (czyli odbijania się od górnej i dolnej granicy kanału) bądź szykujemy się na tzw breakout czyli na wybicie ceny z kanału. Jeśli zostaje przebita górna granica wtedy krótko kupujemy, najlepiej na jakieś 5 minut.

Średnia ruchoma

Średnie to temat rzeka i można na ich temat długo się rozpisywać. Jedni będą sprzeczać się że nic nie dają, drudzy że to najlepsze wskaźniki pokazujące sentyment na rynku. Ja należę do drugiej grupy i mam kilka ulubionych ustawień średnich. Przede wszystkim SMA200. Ta prosta średnia jest często wykorzystywana przez banki. Pokazuje długi okres czasu w trendzie więc może pomóc go określić w dłuższym interwale czasowym. Kolejne to EMA 50 i 34, wykładnicze średnie które pokazują sentyment w średnim terminie. Ostatnie już, to znane z Hubba Hubba Style średnie EMA 8 i 21, gdzie ta druga służy to odbijania się ceny od niej.

Ichimoku

Pełna nazwa tej strategii z japońskiego, czyli Ichimoku Kinko Hyo oznacza że wystarczy nam jedno „bezpieczne” spojrzenie by określić gdzie cena powędruje dalej. Ja nie przepadam za Ichimoku, gdyż te chmurki itd są dla mnie dosyć skomplikowane a jestem zwolennikiem dość prostych systemów, jednakże niektórym może się spodobać. Publikacji na temat tej strategii jest w internecie całe mnóstwo, więc polecam wszystkim kamikaze 😀

[Głosów:18    Średnia:2.9/5]
https://binary24.pl/wp-content/uploads/2017/04/USDCADH1-1024x546.pnghttps://binary24.pl/wp-content/uploads/2017/04/USDCADH1-250x250.pngMalinEdukacjaichimoku,opcje binarne,opcje binarne edukacja,Średnia ruchomaGdy wchodzimy na wykres czasem nie mamy pojęcia czy cena będzie rosnąć czy spadać. Często dzieje się tak w konsolidacji kiedy cena trzyma się pewnego kanału i nie chce z niego wyjść. Ale czy da się z dobrą skutecznością określić czy cena spadnie bądź wzrośnie? Oczywiście rynek jest nieprzewidywalny,...Twój portal o opcjach binarnych
Podziel się z innymi:

24option-bonus-ang