OPCJE BINARNE – STRATEGIA RSI PREMIUM

Strategia RSI premium została dopracowana przez naszych specjalistów. Poradnik został sporządzony dużo dokładniej niż inne, a sama strategia binarna nie wymaga dodatkowej wiedzy o tradingu. System opiera się na odpowiednim ustawieniu poziomów i interwału RSI i dotyczy gry na opcjach 1, 5 lub 15 minutowych. System można modyfikować według własnych potrzeb i dostosowywać pod indywidualne strategie, bądź korzystać ze wskazówek zawartych w poradniku. Na początku konfigurujemy plaformę MetaTrader4, a następnie pobieramy poniższy plik ze strategią. Wrzucamy ją do odpowiedniego folderu po czym możemy przejść do jej testowania. Plik dostępny jest w rozszerzeniu .RAR. Wskaźniki oraz strategię należy dodać do programu w odpowiednie miejsce. Jeśli nie wiesz jak to zrobić kliknij tutaj i przeczytaj poradnik na temat dodawania wskaźników.

POBIERZ STRATEGIE

(rozmiar pliku: 414KB)

Ustawienia domyślne strategii

 • BB – Interwał : 20, Zesunięcie : 0, Odchylenie: 2
 • RSI LiDo1 – Period: 3, Poziomy 95/5
 • CCI Histogram – A_period 14.0, B_period 12, neutral 6, num_bars 5000

Wykorzystywane wskaźniki:

 • RSI (Relative Strenght Index)
 • CCI (Commodity Channel Index)
 • BB (Bollinger Bands)

strategia-rsi-premium

Strategia opiera się na odpowiednim ułożeniu się dwóch wskaźników (RSI oraz CCI), trzeci wskaźnik o którym wspominałem (BB) ukazuje nam sentyment na rynku oraz rodzaj trendu.

Największa skuteczność została odnotowana w konsolidacjach. Przy trendzie wzrostowym/spadkowym bardzo dużo jest błędnych sygnałów dlatego radzę grać tylko i wyłącznie w konsolidacjach.

Założenia Strategii:

 • Założenia strategii są bardzo proste. Czekamy na moment gdy poziom RSI gwałtownie zmieni swój poziom i przekroczy górną granicę 95 lub dolną 5 pod ostrym kątem. Do tego obserwujemy czy wraz z przekroczeniem granicy RSI, poziom CCI mocno wybił się ponad poprzedni odczyt. Przy takim ułożeniu wskaźników cena często zmienia kierunek. Jest to zmiana chwilowa na jedną świece bądź dłuższa, na kilka. Obstawiamy 10 sekund przed końcem świecy na której wyżej wymienione warunki zostały spełnione.

Czas wygaśnięcia opcji:

 • 1 minuta na interwale M1, 5 minut na interwale M5 oraz 15 minut na interwale M15

Dokładny Opis Strategii

Proszę uważnie przeczytać wszystkie informacje zawarte w poradniku. Strategia przez 3 lata przeszła wiele zmian. Sprawdziliśmy zależności pomiędzy wieloma wskaźnikami a RSI. Wymienione wyżej wskaźniki po bardzo dużej ilości godzin sprawdzania dały najlepszą skuteczność . Proszę jednak pamiętać, żeby zachować zdrowy rozsądek i nie iść na żywioł, tylko przemyśleć sytuację na rynku przed każdą osobną inwestycją.

W strategii tej, będziemy się skupiać na opcjach 1-minutowych, 5-minutowych oraz 15-minutowych, w zależności, na jakim interwale lepiej będziemy się odnajdywać (Pozostałe interwały nie były w tej strategii testowane, stąd nie biorę odpowiedzialności za to, co się na nich wydarzy).

Następnie resetujemy MetaTrader’a i nanosimy na wykres gotową strategię. Do gry polecam następujące pary:

 • USD/JPY

 • USD/CAD

 • EUR/AUD

 • EUR/USD

Są to pary na których skuteczność jest bardzo wysoka. Zapisywałem godziny moich wejść wraz z parami przez ostatnie kilka miesięcy. Wszystkie te wejścia zapisane są w dokumencie tekstowym pt „Godziny Wejść” który znajduje się w folderze z strategią.

Zasady gry są takie same na M1, M5 oraz M15. Na początku polecam grę na M5 oraz M15. Sygnałów jest mniej niż na M1, lecz mamy o wiele więcej czasu do zastanowienia się czy dany sygnał jest warty otwarcia pozycji. Zawsze otwieramy zakład 10 sekund przed zamknięciem świecy. Zakończenie zakładu ustawiamy na zakończenie następnej świecy czyli M1 na minutę, przy M5 na 5 minut, M15 na 15 minut.Musimy pamiętać o tym by nie grać ok. 20 minut przed ważnymi wydarzeniami i 20-30 minut po takim wydarzeniu. Nie musimy cały czas obserwować wykresu, alarm w wskaźniku RSI LiDo poinformuje nas dźwiękowo/w oknie gdy RSI dotknie jednej z granic.

Założenia strategii są bardzo proste. Czekamy na moment gdy poziom RSI gwałtownie zmieni swój poziom i przekroczy górną granicę 95 lub dolną 5 pod ostrym kątem. Do tego obserwujemy czy wraz z przekroczeniem granicy RSI, poziom CCI mocno wybił się ponad poprzedni odczyt. Przy takim ułożeniu wskaźników cena często zmienia kierunek. Jest to zmiana chwilowa na jedną świece bądź dłuższa, na kilka. Obstawiamy 10 sekund przed końcem świecy na której wyżej wymienione warunki zostały spełnione.

Jak Grać?

Czekamy na sygnał alarmu. Gdy on nastąpi, musimy najpierw ocenić w jakim trendzie porusza się cena. Interesuje nas tylko i wyłącznie trend boczny(konsolidacja), odpuszczamy zagrania w trendzie wzrostowym/spadkowym. Następnie sprawdzamy czy RSI przekroczyło granicę pod ostrym kątem. Po sprawdzeniu RSI, przyglądamy się CCI czy jego poziom zmienił się znacząco. Jeżeli wszystkie warunki zostały spełnione to obstawiamy że następna świeca zakończy się wyżej/niżej (Przy dotknięciu górnej granicy RSI, stawiamy że cena spadnie. Przy dotknięciu dolnej granicy RSI stawiamy że cena wzrośnie).

strategia-rsi-premiumPrzykład poprawnego wejścia (więcej poprawnych wejść w folderze „Przykładowe wejścia”)

Ważne: Warto uważać na zwężenia BB, często przepowiadają one tzw. „wodospad” który będzie skutkował naszą przegraną. Żółta strzałka która jest widoczna na screenach została stworzona przez Skyler’a i pokazuje się w momencie gdy granice RSI i BB zostaną przekroczone.

To już wszystkie założenia owej strategii. Należy pamiętać, żeby przestrzegać tych zasad i uważać rzecz jasna na wydarzenia ekonomiczne z danego dnia. Przypominam, że 15-20 minut przed i 15-20 minut po ważnych danych makro dotyczących danej waluty, NIE stawiamy żadnych opcji. Cena wiruje wtedy w różnych kierunkach, burząc wszelkie założenia. Przypominam o tym po raz kolejny, bo to bardzo ważne!

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, to kalendarz z ważnymi danymi ekonomicznymi ze świata, można znaleźć tutaj:

http://binary24.pl/narzedzia/kalendarz-ekonomiczny/

[Głosów:8    Średnia:4.4/5]
Podziel się z innymi: