Aby zapewnić najwyższy komfort świadczenia usług oraz zachować legalność inwestowania w opcje binarne, brokerzy przeprowadzają szczegółową weryfikacje danych osobowych każdego zarejestrowanego tradera. Ma to na celu głównie uniknięcie oszustw oraz prania brudnych pieniędzy. Brokerzy podlegający regulacjom, są zmuszeni o żądanie dokumentów potwierdzających poprawność danych zarejestrowanego konta. Warto zaznaczyć, że żaden broker nie wypłaci środków bez wcześniejszej weryfikacji klienta. Zasady te różnią się nieznacznie w zależności od podmiotu. Na niektórych platformach, niezbędne dokumenty wymagane są już przed rozpoczęciem tradingu. Ma to również na celu zwiększenie stopnia bezpieczeństwa naszego konta.

Najczęściej brokerzy sami piszą wiadomość z prośbą o wymagane do weryfikacji dokumenty. Oto dokumenty jakie są niezbędne do pozytywnej weryfikacji:

  • Dokument tożsamości.

Ma to na celu potwierdzenie, że osoba, która założyła konto, jest rzeczywiście tą osobą za którą się podaje. Należy wysłać zdjęcia lub skany dwóch stron dowodu osobistego/paszportu albo prawa jazdy. Informacje, które są niepotrzebne można zamazać, należy pozostawić tylko te, o które pytają brokerzy. Ważne, żeby zdjęcie lub skan dokumentu był kolorowy.

  • Potwierdzenie adresu zamieszkania.

Tutaj chodzi o potwierdzenie danego adresu zameldowania, celem sprawdzenia czy osoba, która założyła konto, rzeczywiście rezyduje w danym miejscu. Jako potwierdzenie zamieszkania przyjmowane są różnego rodzaju faktury/rachunki za gaz, prąd, telefon, telewizję itp. ale także dokumenty od organów rządowych lub wyciągi z konta bankowego. Informacje zbędne można zamazać, ważne są tylko dane adresowe. Brokerzy przyjmują jednak dokumenty wydane w okresie ostatnich 6-ciu lub 3-ech miesięcy. U niektórych brokerów przyjmowane są jedynie skany dokumentów. Część z nich jednak zadowala również zwykły komputerowy plik wysłany w załączniku (np. e-faktura). Zazwyczaj w e-mailu od brokera, określane jest dokładnie, jaki dokument może zostać przyjęty.

  • Weryfikacja telefoniczna.

Niektórzy brokerzy stosują również wymaganą weryfikację telefoniczną. Konsultant, mówiący w języku osoby zakładającej konto, dzwoni do niej i następuje, krótki proces weryfikacji danych wprowadzonych w formularzu. Czasem należy również słownie zaakceptować regulamin związany z ryzykiem handlu opcjami binarnymi. Weryfikacja telefoniczna nie trwa dłużej niż 5 minut i jest bardzo przyjemna.

 

  • Weryfikacja karty płatniczej (dla osób używających kart jako sposobu depozytu).

Czasami brokerzy proszą o zdjęcie karty, celem jej weryfikacji. Należy wtedy wysłać zdjęcie karty z numerem tej, którą składany był depozyt. SPOKOJNIE! Nikt nie wykorzysta Waszej karty bez podania kodu CVV na jej odwrocie. Tę informację należy koniecznie zasłonić!

Wymagana weryfikacja działa tylko na korzyść osoby zakładającej konto! Podmioty regulowane NIGDY nie udostępniają nigdzie Waszych danych oraz NIGDY nie wysyłają niechcianej korespondencji. Ma to na celu zabezpieczenie konta, przez co nikt inny nie ma możliwości podszycia się pod osobę, która je założyła. Weryfikacja ma miejsce tylko raz u danego brokera. Proszę pamiętać, że z konta handlowego może korzystać TYLKO osoba, które je założyła.

Opcje czy to legalne
Stanowisko KNF w sprawie opcji binarnych

Dlatego właśnie tak ważne jest podanie właściwych danych w formularzu rejestracyjnym. Innym celem weryfikacji jest także zniechęcenie osób niepełnoletnich do zakładania fałszywych kont. Osoby niepełnoletnie nie mogą uczestniczyć w obrocie walutowym na instrumentach pochodnych, takich jak opcje binarne. Określa to komisja nadzoru finansowego. Do obrotu opcjami binarnymi na niektórych platformach nie są także dopuszczone niektóre kraje. Na szczęście Polski nie dotyczy to u żadnego z polecanych przez nas brokerów. Jeśli jednak mieszkasz w USA lub w którymś z egzotycznych krajów – radzimy najpierw dopytać się w supporcie czy broker akceptuje traderów z kraju, w którym rezydujesz. Jeśli nie – trading na danej platformie nie będzie dla Ciebie możliwy.

 

Nie należy unikać weryfikacji danych! Tylko po pozytywnej weryfikacji możemy w pełni korzystać z kont handlowych, wpłacać i wypłacać pieniądze. Dzięki protokołom https na stronach brokerów, nasze dane są CAŁKOWICIE BEZPIECZNE. Dokumenty, które wysyłamy służą tylko w celu weryfikacji i nie są przetrzymywane.

[Głosów:11    Średnia:3.3/5]
Podziel się z innymi: