Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Ile można zarobić na wynajmie kawalerki?

13 maja 2019 Ile można zarobić na wynajmie kawalerki


Mieszkania i domy jako nieruchomości zdobywają coraz bardziej na cenie. Im bliżej centrum, im bardziej nowoczesne, tym są przeważnie coraz droższe. Jednak inwestowanie w ziemię, domy, budynki czy mieszkania jest wbrew pozorom bardzo opłacalna, jeśli oczywiście jest długofalowa. Fakt, że musimy wydać sporo pieniędzy na zakup, jednak z czasem może się nam to zwrócić. Ile można zarobić na wynajmie kawalerki?

Ile można zarobić na wynajmie kawalerki?

Ile można zarobić na wynajmie kawalerkiTu sprawy wyglądają różnie. Warto przejrzeć liczne dokumenty, które pokazują jak na przestrzeni lat zmieniają się ceny wynajmów w poszczególnych miastach. Są takie, gdzie wynajem będzie znacznie droższy od drugiego, np. ceny kawalerek w Warszawie będą znacznie droższe niż choćby w Rzeszowie. Jest to coś stosunkowo naturalnego i zrozumiałego. Wszystko zależy od tego, jakie w danym miejscu są zarobki, a także wiele innych czynników. Ciężko zatem jednoznacznie stwierdzić, ile można na tym zarobić. Pamiętajmy, że wynajmując, jesteśmy zobowiązani do opłacania rachunków. W zależności od tego, czy w cenę wynajmu już wliczamy koszty opłat czy też nie. Średni koszt wynajmu zaczyna się mniej więcej od tysiąca złotych. Często jednak może sięgać nawet i do pięciu tysięcy. Im wyższy standard, bliżej centrum, bardziej nowoczesne i lepiej wyposażone, np. w podziemny parking, kamery, ochronę, im wyżej jest umieszczone, tym ceny mogą się znacznie różnić. Mało nowoczesne, daleko od centrum, będą z pewnością mogły generować znacznie mniejsze zarobki. Nikt z pewnością nie zapłaciłby trzech tysięcy za mieszkanie komunalne, które jest oddalone od centrum lub znajduje się wręcz na obrzeżach. Warto więc podchodzić do sprawy realistycznie i nie przesadzać z nadmiernym wywindowaniem ceny. Musimy być świadomi tego, w jakim stanie jest nasze mieszkanie.

W mieszkanie warto zainwestować

Sam wynajem jest opłacalny, szczególnie jeśli pracujemy i mamy kilka mieszkań na własność i wszystkie wynajmujemy. Możemy na tym sporo zarobić i z pewnością z czasem ich zakup nam się wróci. Pamiętajmy także, że warto w nie zainwestować i wyremontować. Dzięki takim inwestycjom, będziemy mogli później żądać wyższego kosztu wynajmu. Pamiętajmy także, że musimy dobrać te ceny w stosunku do osób, którym chcemy wynajmować. Jeśli będą to studenci, to zdecydowanie nie będzie ich w większości stać na to, aby płacić za wynajem dużych pieniędzy. Jeśli jednak zdecydujemy się, że naszą grupą docelową będą bogatsi studenci czy osoby pracujące na wysokim stanowisku, nie ma problemu. Jednak faktem jest, że w większości najczęściej zostają wynajęte mieszkania znacznie tańsze. Musimy być tego świadomi i albo zniżyć nasze oczekiwania, albo oczekiwać na kogoś, kto będzie w stanie zapłacić satysfakcjonującą nas gotówkę, wiedząc, że poszukiwanie kogoś takiego może potrwać.

Redakcja Binary24

Jesteśmy grupą osób zajmujących się finansami, biznesem i marketingiem. Od lat doradzamy między innymi w kwestiach związanych z inwestycjami, oszczędzaniem i pracą. Na naszym blogu publikujemy ciekawe artykuły i przydatne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

inwestowanie
Samodzielne biuro czy coworking
mieszkanie w centrum czy na obrzeżach

Jesteś zainteresowany reklamą?