Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Samodzielne biuro czy coworking?

21 maja 2019 Samodzielne biuro czy coworking


Każdy go dopiero rozpoczyna swoją działalność gospodarczą przede wszystkim stara się jak najbardziej ograniczyć jej koszty. Jedną z kwestii jest miejsca prowadzenia działalności. Rozwiązania są dwa. Biznes można prowadzić w wynajętym biurze lub skorzystać z coworkingu. Samodzielne biuro czy coworking?

Samodzielne biuro czy coworking?

Samodzielne biuro czy coworkingWiele osób zakładających własną działalność gospodarczą w pierwszej kolejności rejestruje ją i prowadzi we własnym mieszkaniu. Jednak nie wszyscy mają taką możliwość. Spora ilość przedsiębiorców musi poszukać miejsca na prowadzenie swojego biznesu na zewnątrz. W takiej sytuacji przedsiębiorcy najczęściej decydują się na wynajem samodzielnego biura. Takie rozwiązanie ma swoje plusy, ale także i minusy. Największym plusem jest oczywiście samodzielność. Wynajęte biuro jest tylko dla nas. Można je urządzić jak tylko się chce. Pozwala to także na organizację pracy tak jak nam najbardziej odpowiada. Wynajęte samodzielne biuro ma także i wady. Warto wspomnieć tę największą. Takie rozwiązanie jest niestety dość drogie. Zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają prowadzenie swojej działalności gospodarczej. Szukają oni zatem innym rozwiązań. Jednym z nich jest coworking.

Czym jest coworking?

Coworking to nic innego jak wspólne miejsce do pracy dla wielu osób. Innymi słowy, jest to dość duża przestrzeń biura, która jest współdzielona przez wielu przedsiębiorców. Tego typu rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze w porównaniu z samodzielnym wynajęciem biura. Wszelkie koszty rozkładają się na wielu przedsiębiorców. Co ważne, od kilku lat oferta coworkingu coraz bardziej się rozszerza. Przede wszystkim swoje miejsce na czas pracy można wynająć na taki okres jaki jest na konkretnie potrzebny. Może być to zatem jedynie dwa dni w tygodniu po 8 godzin. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej ogranicza koszty. Istotne jest także to, że wiele firm coworkingowych oferuje nie tylko miejsce do pracy, ale także sprzęt, np. laptop. Jest to dobre rozwiązanie dla startujących przedsiębiorców. Mogą oni bowiem w ten sposób zaoszczędzić także na sprzęcie elektronicznym. Oczywiście coworking ma też swoje wady. Przede wszystkim jest do ograniczona prywatność. To też może wypływać na problemy z koncentracją podczas pracy.

Co czy wybrać samodzielne biuro czy coworking jest oczywiście kwestią indywidualną. Każdy przedsiębiorca musi samodzielnie przemyśleć i przeanalizować zalety oraz wady obu rozwiązań. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Na wybór wypływ mieć będzie przynajmniej kilka czynników. Po pierwsze będzie to oczywiście posiadany budżet. Jeśli jest on ograniczony lepszym rozwiązaniem będzie coworking. Ale ważny jest także charakter wykonywanej pracy. Jeśli potrzebujemy ciszy i spokojów wywczas lepszym rozwiązaniem może okazać się samodzielne biuro.

Redakcja Binary24

Jesteśmy grupą osób zajmujących się finansami, biznesem i marketingiem. Od lat doradzamy między innymi w kwestiach związanych z inwestycjami, oszczędzaniem i pracą. Na naszym blogu publikujemy ciekawe artykuły i przydatne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

inwestowanie
Samodzielne biuro czy coworking
mieszkanie w centrum czy na obrzeżach

Jesteś zainteresowany reklamą?