Home Biznes Jak zarobić na akcjach?

Jak zarobić na akcjach?

by Redakcja Binary24

Jak zarobić na akcjach? Jest to jedno z pytań, na które w internecie można znaleźć bardzo dużą liczbę odpowiedzi. Oczywiście do największych problemów w systematycznym czerpaniu dochodów z inwestycji na giełdzie jest ryzyko związane ze stratą części pieniędzy.

Jak zarobić na akcjach?

Należy mieć świadomość, że akcje poszczególnych spółek notowanych na giełdzie mogą rosnąć w bardzo szybkim tempie. Ale w dłuższym okresie mogą wystąpić także momenty gorszej koniunktury, co wiąże się ze spadkiem cen. Oczywiście są różne strategie inwestycyjne, które jednak nie są uzależnione od koniunktury giełdowej. Umożliwiają one zarabianie na giełdzie nawet wtedy, kiedy indeksy spadają.

Inwestowanie na wielu rynkach

Jak zarobić na akcjachJest to zdecydowanie najbardziej oczywisty sposób, aby uniknąć strat na danym rynku finansowym. Inwestorzy, którzy skupią się tylko i wyłącznie na polskiej giełdzie muszą mieć świadomość, że spadki lokalnej koniunktury uderzą w ich portfel. Rekomenduje się zatem inwestorom giełdowym, by byli otwarci także na inne rynki, które będą zachowywały się zupełnie inaczej niż krajowy rynek akcyjny.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że liczba rynków jest bardzo duża. Dlatego zawsze będzie możliwość znalezienia takiego, który będzie dawał odpowiednią stopę zwrotu. Oczywiście największy problem polega na tym, że zdecydowanie najprościej jest sporządzić taką analizę dopiero po fakcie. Ponadto nie jest możliwe przewidzenie, który rynek będzie dawał lepsze wyniki niż pozostałe. Trzeba jednak mieć świadomość, że przynajmniej częściowa ekspozycja środków na inne rynki jest świetnym rozwiązaniem na zmniejszenie ryzyka całego portfela inwestycyjnego.

Jakie są rodzaje rynków finansowych?

Rynki finansowe można podzielić nie tylko i wyłącznie ze względu na rodzaj aktywów (surowce, obligacje, akcje, waluty), ale również pod względem geograficznym. Dodatkowo klasyczne rynki można uzupełnić jeszcze o rynki alternatywne. Do których należy zaliczyć: dzieła sztuki, nieruchomości, wina czy kryptowaluty. Czy jest jednak możliwe, aby jeden inwestor był specjalistą od wszystkich rynków? Niestety nie ma takiej opcji.

Wyszukiwanie okazji rynkowych

Świetnym alternatywnym rozwiązaniem do inwestowania na szerokim rynku giełdowym będzie wyspecjalizowanie się w szukaniu okazji rynkowych. Bardzo często nazywane jest to podejściem oportunistycznym. Inwestor „oportunistyczny” wychodzi bowiem z założenia, że nawet w trakcie bessy są spółki, które są wstanie bardzo zyskać na wartości.

Inwestorom rekomenduje się wyspecjalizować w danym segmencie rynku. A następnie wyszukiwać w nim różnych okazji rynkowych, które umożliwią osiągnąć ponadprzeciętne stopy zwrotu. Najlepszym przykładem takiego sektora są różnego rodzaju spółki technologiczne, biotechnologiczne czy producenci gier komputerowych.

Zobacz także

Zostaw komentarz