Finanse

Paczka do Turcji – ile to kosztuje, jak ją wysłać?

Paczka do Turcji – ile to kosztuje, jak ją wysłać?

Najczęściej paczki zagraniczne z Polski trafiają do takich państw, jak Niemcy, Wielka Brytania, Kanada, USA oraz Ukraina. Z reguły związane jest to z miejscem zamieszkania naszych rodaków. Czasem jednak realizowane są wysyłki do innych miejsc. Jednym z popularnych kierunków jest także Turcja. Jak powinna zostać wysłana paczka do Turcji? Jakie wymogi należy spełnić? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Cyfrowi nomadzi mieszkają w Turcji

W ostatnich latach dużą popularność zyskuje praca zdalna. Coraz więcej jest zatem tak zwanych cyfrowych nomadów. Te osoby mieszkają w różnych państwach świata, wykonując pracę zupełnie zdalnie. Związani są zawodowo z Polską, Niemcami, Szwajcarią lub innym europejskim miastem, jednak mieszkają na krócej lub dłużej w innym miejscu. Ze względu na przyjazny klimat oraz nieszczególnie wygórowane ceny popularnym kierunkiem dla cyfrowych nomadów jest Turcja. Piękne plaże kuszą wszystkich. Nic zatem dziwnego, że Turcja odnotowuje znaczący wzrost międzynarodowych przesyłek. Coraz częściej osoby pozostające w Polsce wysyłają coś swoim rodakom. Jak powinna zatem zostać wysłana paczka do Turcji?

Jak wysłać paczkę do Turcji?

Wysłanie paczki do Turcji nie jest trudne. Wystarczy odpowiednio zapakować wysyłany przedmiot, używając solidnego kartonu. Nie zaszkodzi też folia bąbelkowa, szczególnie wtedy gdy dana rzecz ma nieregularny kształt. W przypadku paczki lub całej palety konieczne jest też przygotowanie dokumentów do kontroli celnej. Wymagana jest faktura handlowa oraz dokumenty celne. Następnie należy zmierzyć i zważyć paczkę. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie formularza na stronie przewoźnika. Polecamy skorzystanie z usług pośrednika, który wybierze dla nas najdogodniejszą opcję, w tym chociażby Globkurier.pl. Paczka do Turcji może zostać wysłana w formie tradycyjnej albo priorytetowej. Możliwe jest też wybranie transportu lądowego lub lotniczego.

Czy wysyłanie paczek do Turcji jest bezpieczne?

Turcja jest bezpiecznym kierunkiem wysyłania paczek. Mimo swoich dość burzliwych relacji z Unią Europejską tego typu usługi realizowane są szybko i bezproblemowo. Pośrednikiem oferującym transport paczek jest w szczególności FedEx. Firma ta specjalizuje się w wysyłkach zagranicznych. Realizuje te usługi szybko, bezproblemowo, a także w pełni rzetelnie. A ile to kosztuje? Wysłanie paczki o długości 15 cm, szerokości 15 cm oraz wysokości 15 cm, a także wadze 3 kg to wydatek rzędu 100-200 złotych. Jeżeli zatem chcesz wysłać paczkę do Stambułu, Ankary, Izmiru albo Bursy, nie zastanawiaj się zbyt długo, tylko wybierz swojego kuriera.

Udostępnij