Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak sfinansować remont mieszkania?

27 kwietnia 2019


Wszyscy chcemy mieszkać w jak najlepszych warunkach. Często bywa jednak tak, że te warunki pozostawiają wiele do życzenia. Szczególnie z takimi sytuacjami można natknąć się w mieszkaniach znajdujących się w przedwojennym budownictwie wielorodzinnym. Wtedy pojawia się potrzeba wykonania remontu mieszkania. Jak go jednak sfinansować? Nasze comiesięczne uposażenia nie pozwalają raczej na jednorazowe finansowanie większych wydatków. Po opłaceniu rachunków i sfinansowaniu wszystkich innych wydatków niezbędnych do codziennego życia nie zostaje nam zazwyczaj zbyt wiele pieniędzy. Dlatego należy poszukać w miarę wygodnego źródła finansowania naszego remontu. Wygoda ta powinna przejawiać się przede wszystkim w łatwości spłacania przyszłych rat. Ale nie tylko na wielkość raty należy zwracać uwagę. Dobrze, aby okres spłaty naszego zobowiązania nie był zbyt długi. Jak to wszystko połączyć. Wbrew pozorom możliwości jest kilka.

Jak sfinansować remont mieszkania?

Jak sfinansować remont mieszkaniaNajbardziej popularną odpowiedzią, która przychodzi do głowy, gdy myślimy o sfinansowaniu dużych wydatków jest kredyt gotówkowy. Nie ma w tym nic dziwnego. Ten instrument bankowy jest znany przecież chyba od początku istnienia nowoczesnej bankowości. Idea jest bardzo prosta. Dostajemy pieniądze na nasz rachunek bankowy, a później spłacamy przez kolejne miesiące raty kredytu wraz z odsetkami. Jednak przed wzięciem kredytu należy się dobrze zastanowić. Należy to zrobić jeszcze nawet przed porównaniem tego pomysłu z innymi, gdyż oferty kredytu gotówkowego w bankach mogą się znacznie od siebie różnić. Co zrobić, aby znaleźć tą najkorzystniejszą? Najlepiej skorzystać z internetu. Wbrew pozorom nie musimy przeglądać ofert każdego banku z osobna. Szkoda na to czasu, gdyż odpowiedzi na pytanie jak sfinansować remont mieszkania może dostarczyć nam porównywarka kredytów gotówkowych. Wystarczy wpisać w odpowiednie pola wymagane dane, a już po chwili otrzymamy najkorzystniejsze oferty kredytu. Wszystko w bardzo przejrzystej formie tabelek. Warto skorzystać z tego rozwiązania w celu wstępnego rozeznania się na rynku kredytów. Jeżeli znajdziemy ofertę dla siebie, wówczas kolejnym krokiem wypełnienie prośby o kontakt z bankiem.

Kredyt gotówkowy czy hipoteczny?

Jednak nie tylko kredyt gotówkowy może być sposobem finansowania remontu mieszkania. Rozwiązanie to ma bez wątpienia swoje plusy, z których największym jest łatwość otrzymania pieniędzy, jednak podstawowym minusem jest dość wysokie oprocentowanie. Jednak, jeżeli wnioskowana kwota kredytu nie jest zbyt wysoka to można taki kredyt rozważyć. W innym przypadku być może bardziej efektywnym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny. Co prawda wnioskodawca musi tu dopełnić większej liczby formalności, jednak oprocentowanie takiego kredytu bywa zazwyczaj znacznie niższe. Pomocą w rozeznaniu w temacie może być także internet, ponieważ porównywarki kredytów obsługują także kredyty hipoteczne. Warto z takiego ułatwienia skorzystać.

Redakcja Binary24

Jesteśmy grupą osób zajmujących się finansami, biznesem i marketingiem. Od lat doradzamy między innymi w kwestiach związanych z inwestycjami, oszczędzaniem i pracą. Na naszym blogu publikujemy ciekawe artykuły i przydatne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

CFD
Ubezpieczenia na życie grupowe
Jak wybrać ETF

Jak wybrać ETF?

10 czerwca 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?