Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Kiedy sprzedać mieszkanie?

7 maja 2019 Kiedy sprzedać mieszkanie


Właściciele nieruchomości często zastanawiają się, kiedy warto sprzedać mieszkanie, aby cała transakcja była dla nich jak najkorzystniejsza. Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, a pod uwagę należy wziąć wiele czynników.

Kiedy sprzedać mieszkanie?

Przede wszystkim należy podkreślić, że korzystna sprzedaż nieruchomości zawsze jest podyktowana dokładnym monitorowaniem tego rynku. Osoby, które stale sprawdzają aktualne ceny mieszkań wiedzą, kiedy mniej więcej należy decydować się na wystawienie stosownej oferty. Wiele przydatnych informacji na temat aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości można znaleźć w sieci. Lepiej jednak zdecydować się na wsparcie profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się obrotem mieszkań i dzięki temu doskonale wiedzą, kiedy sprzedać mieszkanie. Z ich pomocą z łatwością można znaleźć konkretnego nabywcę, który zaproponuje naprawdę atrakcyjne warunki kupna.

Monitoruj sytuację na rynku nieruchomości

Kiedy sprzedać mieszkanieSytuacja na rynku nieruchomości zmienia się niczym w przysłowiowym kalejdoskopie, dlatego tak ważne jest jego regularne monitorowanie. Bardzo korzystnym okresem sprzedaży jest wiosna. Ta pora roku naturalnie wpływa na atrakcyjną prezencję każdej nieruchomości. Jest to szczególnie ważne w przypadku mieszkań znajdujących się w pobliżu terenów zielonych. Obecność parku w pełnym rozkwicie na pewno będzie dodatkowym argumentem dla potencjalnego nabywcy, który na tej podstawie może szybciej zdecydować się na zakup. Ważne jest także, aby mieszkanie znajdowało się w atrakcyjnej lokalizacji, jeśli chodzi o miejską infrastrukturę. Jeżeli na danym etapie budowy wciąż nie ma odpowiednich dróg dojazdowych, może to skutecznie zniechęcić potencjalnego nabywcę. Lepiej zatem uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż dany rejon zostanie znacznie rozbudowany. Dzięki temu cena mieszkania automatycznie wzrośnie, ponieważ jego punkt będzie bardzo atrakcyjny dla potencjalnego nabywcy.

Sprawdzaj zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego

Ważna jest także obecność innych elementów przestrzeni, takich jak place zabaw dla dzieci, sklepy czy parkingi. Większość potencjalnych nabywców poszukuje mieszkań znajdujących się w pobliżu przystanków autobusowych, dlatego tę kwestię również należy mieć na uwadze. Jeśli planowana jest trasa przejazdu konkretnej linii autobusowej, lepiej wstrzymać się ze sprzedażą do czasu jej uruchomienia. Na koniec warto podkreślić, że obecnie największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w pełni urządzone. Lepiej nie decydować się na odkupienie nieruchomości w surowym stanie, ponieważ brak elementów wykończenia, takich jak drzwi wewnętrzne, podłogi czy sanitariaty, automatycznie wpływa na jej niższą cenę. Z kolei kompleksowo urządzone mieszkanie jest dla potencjalnego nabywcy najbardziej atrakcyjną propozycją, za którą może zapłacić o wiele więcej.

Redakcja Binary24

Jesteśmy grupą osób zajmujących się finansami, biznesem i marketingiem. Od lat doradzamy między innymi w kwestiach związanych z inwestycjami, oszczędzaniem i pracą. Na naszym blogu publikujemy ciekawe artykuły i przydatne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

inwestowanie
Samodzielne biuro czy coworking
mieszkanie w centrum czy na obrzeżach

Jesteś zainteresowany reklamą?