Oszczędzanie i inwestycje

W co zainwestować 1000 zł

W co zainwestować 1000 zł

Istnieje wiele różnych teorii lub kompendiów porad dla potencjalnych inwestorów. Jedną z najbardziej spójnych jest to, że jeśli chcesz uzyskać najlepsze zwroty, przy stałym, „niezawodnym” wzroście, inwestuj w najbardziej znane i najwyżej skapitalizowane firmy. Firmy te są nazywane akcjami „Blue Chip”. O tym w co zainwestować 1000 zł i dlaczego warto zrobić to kupując indeksy giełdowe poniżej.

W co zainwestować 1000 zł? Czym jest Blue Chip Stock?

Chociaż geniusz Charlesa Henry'ego Dow i Edwarda Jonesa, którzy razem utworzyli Dow Jones & Co., który utworzył Dow Jones Industrial Average, został uznany za najbardziej niezawodny. DJIATak wiele teorii, jak dla „udanego” inwestowania, to nazwy różnych rodzajów inwestycji. Akcje Blue Chip, jak głosi legenda, nazywają się tak, ponieważ „blue chips” miały najwyższą wartość na giełdach. Nie ma ostatecznej listy akcji „Blue Chip”. Chociaż geniusz Charlesa Henry’ego Dow i Edwarda Jonesa, którzy razem utworzyli Dow Jones & Co., który utworzył Dow Jones Industrial Average, został uznany za najbardziej niezawodny. DJIA lub Dow, jak wiadomo, to średnio 30 dużych akcji spółek publicznych w ciągu dnia handlowego.

Te 30 akcji w obrocie publicznym jest uważane przez inwestorów za akcje Blue Chip. Oprócz bycia zapasami składającymi się na DJIA, 30 firm jest uważanych za najsilniejsze amerykańskie firmy. O najlepszej reputacji pod względem wzrostu. Aby wymienić tylko kilka: Alphabet (GOOGL – Get Report), który jest właścicielem Google, Amazon (AMZN – Get Report), 3M (MMM – Get Report), American Express (AXP – Get Report) i Apple (AAPL – Get Report). Firmy tworzące DJIA uległy zmianie. Ale wymienione są uważane za duże, stabilne i solidne finansowo lub dobrze kapitalizowane.

Ale to nie wszystko czyni ich Blue Chip.

Aby zostać uznanym za Blue Chip, firma musi mieć dużą kapitalizację, historię wzrostu, być składnikiem indeksu rynkowego – nie tylko DJIA – i generalnie wypłacać dywidendy, choć nie wszystkie. Wielkość i wartość firmy jest mierzona jako jej kapitalizacja rynkowa. Jego historia wzrostu jest zazwyczaj imponująca, z kapitalizacją 10 miliardów dolarów lub więcej. I będzie częścią głównego indeksu rynkowego, takiego jak S&P 500, Nasdaq 100 lub połączenie jednego lub więcej. I choć nie wszystkie akcje Blue Chipów wypłacają dywidendy, większość z nich robi. Co również sugeruje, że nie mają już wielkiej potrzeby reinwestowania we własną firmę, aby mogła się rozwijać.

Dlaczego warto inwestować w Blue Chip Stocks?

Jednym z powodów, dla których wielu doradców poleca inwestorom spojrzenie na akcje Blue Chip, jest ich reputacja z powodu stabilnych zysków. Firmy o stabilnych dochodach w obserwowalnym okresie są postrzegane jako wiarygodne inwestycje. Jeśli firma ma stabilne zarobki, wydaje się, że zarząd znalazł formułę, która prowadzi do stabilności firmy. Jak już wcześniej wspomniano, nie wszystkie akcje Blue Chip wypłacają dywidendy. Ale większość tak. Posiadanie stabilnych akcji zarobkowych, które wypłacają dywidendy, zwiększa morale inwestorów. Ponieważ oprócz zysków z aprecjacji wartości akcji ze stabilnymi zyskami, inwestorzy otrzymują coś „ekstra” za inwestowanie w spółkę.

Na przykład firma, która wypłaciła 20% dywidendy na akcje, która już zyskała na wartości, stanowi wyraźną zachętę dla inwestorów. Innym powodem, dla którego doradcy zalecają Blue Chips, jest to, że ich historia stabilności wskazuje również na silne wsparcie finansowe.

Udostępnij