Biznes

Zarabianie na fotografii stockowej

Zarabianie na fotografii stockowej

Zarabianie na fotografii stockowej – aplikacja Stockimo. Nowa aplikacja na telefony komórkowe oferuje radosnych fotografów-amatorów, którzy mogą zarobić dodatkowe pieniądze, sprzedając swoje osobiste zdjęcia. W jaki sposób zarobić duże pieniądze? Jak robić to „strzelając fotki” z telefonu? O tym poniżej.

Czym jest Stockimo?

Zarabianie na fotografii stockowejStockimo, należący do serwisu fotografii Alamy, umożliwia użytkownikom dodawanie zdjęć wykonanych na smartfonie do biblioteki obrazów w zamian za opłatę za każdym razem, gdy ich zdjęcia są publikowane. Zdjęcia mogą być czymkolwiek i wszystkim, od autoportretów po zwierzęta i święta po jedzenie. I w zależności od tego, jak popularne jest Twoje zdjęcie, możesz zarobić setki funtów. Pewnemu szczęśliwemu współpracownikowi udało się nawet zdobyć 2780 funtów ze sprzedaży. Nieźle, jak na jedno zdjęcie iPhone’a.

Współpracownicy Stockimo mogą potencjalnie zarobić tysiące, sprzedając swoje zdjęcia w aplikacji Obrazy wnoszone będą sprzedawane zarówno na Alamy, jak i poprzez sieć dystrybucji. A jeśli są popularne, można je kupować raz po raz. Ponieważ technicznie zdjęcie jest licencjonowane, a nie sprzedawane tylko jednemu nabywcy. Jednak jedną z głównych wad tej usługi jest obecnie to, że system jest dostępny tylko dla użytkowników iPhone’a, którzy mają iPhone 4 lub nowszy. A Stockimo nie ujawniło, czy użytkownicy Androida będą mogli wnieść swój wkład w przyszłości.

Jak to działa?

Współpracownicy wybierają zdjęcie, które chcą przesłać, i przesyłają je za pośrednictwem aplikacji, oznaczając zdjęcia odpowiednimi słowami kluczowymi. Aby ułatwić kupującym znalezienie zdjęć, które będą dla nich działać. Stockimo następnie przegląda zdjęcie i daje mu ocenę na cztery. Zdjęcia są akceptowane tylko wtedy, gdy ich ocena jest wyższa niż dwa. Jeśli zdjęcia zostaną zaakceptowane, od razu trafią do sprzedaży. Użytkownicy otrzymają ograniczoną informację zwrotną, jeśli ich wizerunek nie zostanie zaakceptowany. Ale może to być z wielu powodów.

Zdjęcia zostaną odrzucone jako „nieodpowiednie”, jeśli treść jest nieodpowiednia. Niezgodna z prawem lub jeśli zdjęcie nie zostało wykonane telefonem. Wszelkie zdjęcia uznane za obraźliwe, zawierające nagość lub nieprawidłowo oznaczone zostaną odrzucone. Obrazy będą mogły zostać zakupione dopiero po ocenie przez zespół Stockimo. W skład którego wchodzą ludzie z branży fotograficznej, w tym kupujący i sprzedający. Współpracownicy nie mają kontroli nad tym, gdzie ich zdjęcia są sprzedawane. Więc po ich wysłaniu musisz się spodziewać rezygnacji z wszelkiej kontroli twórczej. Jako bonus, każdy, kto zapisał się do Alamy przed uruchomieniem Stockimo, otrzyma specjalną prowizję.

Ile mogę zarobić?

Biblioteki obrazów giełdowych działają na tej podstawie, że wydawcy, firmy lub osoby fizyczne płacą opłatę licencyjną za każdym razem, gdy pobierają i publikują obraz.

Udostępnij