Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Jak zwiększyć swoje zarobki?

28 czerwca 2019 Jak zwiększyć swoje zarobki


Praca na etacie czy praca we własnej firmie ma nam przynieść przede wszystkim pieniądze. Jednak czasami okazuje się, że nie zarabiamy wystarczająco, aby wystarczyło na podstawowe potrzeby, opłaty i coś ekstra. Przychodzi taki moment, że trzeba pomyśleć nad tym jak zwiększyć swoje zarobki.

Jak zwiększyć swoje zarobki?

Jak zwiększyć swoje zarobkiJest na to kilka sposobów. Jeśli pracujemy na etacie można poprosić o podwyżkę. Nie każdy wie, że może to zrobić, ale jest to całkiem normalna sprawa jeśli pracujemy dla kogoś. Nasza praca i zaangażowanie, a także lojalność powinny być nagradzane, a podwyżka raz na rok to dla pracodawcy często nie jest trudny temat i nie jest to niemożliwe. Należy zapytać szefa co jakiś czas czy nie może nam wynagrodzenia podnieść. Jeśli nie teraz to może później, ale pytać trzeba. Jeśli nie uda się za pierwszy razem to warto spróbować za jakiś czas znowu. Innym sposobem na dodatkowy zarobek jest szukanie dodatkowych zajęć. Praca na zasadzie małych zleceń może przynieść dodatkowe profity. Może to być pisanie tekstów, szycie, programowanie, tworzenie baz danych, raportowanie, wprowadzanie danych, opieka nad dziećmi, zwierzętami, osobami starszymi czy wyprowadzanie psów albo sprzątanie. Ludzie coraz częściej zlecają innym małe prace. W zależności od umiejętności możemy na specjalnych portalach szukać tego typu małych zajęć. Jeśli uda nam się kilka w tygodniu wykonać w swoim czasie wolnym to w miesiącu może uzbierać się dodatkowa suma na różne potrzeby. Sposoby na to jak zwiększyć swoje zarobki to nie tylko te dwa już wymienione.

Spróbuj zainwestować oszczędności

Można również spróbować zainwestować niedużą kwotę w coś, co przynosi dodatkowe pieniądze. Może to być giełda, może to być wspólne inwestowanie w kamienicę czy w mieszkania, garaże. Inwestowanie to też nauka nowych umiejętności, aby za jakiś czas na tym zarabiać. Można też nauczyć się czegoś nowego, aby awansować w pracy, oferować dodatkowe usługi, zmienić całkiem pracę lub przebranżowić się. Jeśli mamy czas we wakacje to można zarobić większą sumę w czasie wakacji.

Praca sezonowa

Trzeba znaleźć sobie oferty dotyczące pracy sezonowej w kraju lub za granicą. Oczywiście więcej zarobić można za granicą, ale dobrą pracę w kraju można również dostać. Nie musi to być praca sezonowa, ale też może to być płatny staż z możliwością nauki nowego zawodu. Coraz częściej tego typu ogłoszenia pojawiają się w internecie. Często dotyczy to studentów, ale nie tylko. Osoby młode, po liceum, ale też po studiach bez problemu znajdą tego typu staż lub płatną praktykę. Na tego typu pracy zyskujemy nie tylko dodatkowe pieniądze, ale też nowe umiejętności, znajomości, doświadczenie, które później może nam zaprocentować, jak będziemy szukać nowej, stałej pracy w przyszłości. Staż czy praktyka nie zawsze trwa całe wakacje, więc resztę wolnego można zagospodarować w inny sposób.

Redakcja Binary24

Jesteśmy grupą osób zajmujących się finansami, biznesem i marketingiem. Od lat doradzamy między innymi w kwestiach związanych z inwestycjami, oszczędzaniem i pracą. Na naszym blogu publikujemy ciekawe artykuły i przydatne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

magazyn do wynajęcia w Rawie Mazowieckiej
Co to jest cyfrowa lupa

Co to jest cyfrowa lupa?

29 września 2023

Etui na telefon

Jesteś zainteresowany reklamą?