Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Etui na telefon – skórzane kontra silikonowe

12 sierpnia 2021 Etui na telefon

Upuszczenie telefonu to tylko jedno z wielu zdarzeń, które mogą doprowadzić do zrujnowania drogiego telefonu. Dlatego trzeba pamiętać o tym, jak ważna jest ochrona urządzenia. Spora liczba kupujących jest rozdarta między podjęciem decyzji, czy wybrać etui silikonowe, czy skórzane. Etui na telefony, czy to skórzane, czy silikonowe, zapewniają pewien poziom ochrony.

Wytrzymałość i jakość

Jednym z najważniejszych czynników przy zakupie etui na telefon wydaje się trwałość. Jeśli chodzi o wytrzymałość, etui skórzane Apple wytrzymuje dłużej, w porównaniu do plastikowych. Gdy silikonowe etui ulegnie nawet jednemu rozdarciu, z czasem powiększa się, ponieważ silikon może się rozciągać. Silikonowe etui są gorszej jakości ze względu na ich gumowatą teksturę. Można je łatwo skręcić lub zgiąć, powodując powstawanie pęknięć. Dodatkowo skórzane etui nie zbiera kurzu tak bardzo, jak silikonowe. To sprawia, że nietrudno jest zdecydować między wyborem etui skórzanym Apple a plastikowym. Należy pamiętać, że aby utrzymać pokrowiec na telefon w dobrym stanie, trzeba co pewien czas poddawać go konserwacji.

Mówiąc o jakości, skórzane etui wygrywają wyzwanie w tym przypadku. Oryginalne etui skórzane Apple nie wygina się ani nie pęka ze względu na swoją twardość. To dobrze, bo zapewnia to telefonowi nie tylko ochronę, ale i trwałość. Pod względem jakości lepszym rozwiązaniem są skórzane etui. Dlatego, jeśli ktoś posiada trudności z wyborem między skórą a silikonem, etui skórzane wytrzyma o wiele dłużej.

Ochrona

Wybór dobrego etui na telefon polega na rozważeniu funkcji, a także stylu. Ludzie często gubią się w tym, jak wygląda etui, nie zastanawiając się, jak dobrze ochroni ich telefon, jak ciężki będzie i jak będzie się czuł w rękach.

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi spotykają się technicy smartfonów, są rozbite ekrany. Za każdym razem, gdy upuści się telefon, istnieje ryzyko rozbicia ekranu, zwłaszcza jeśli nie ma na nim etui ochronnego. Wpływ jest jeszcze większy, jeśli telefon spada na jedną z krawędzi pod dziwnym kątem.

Oba etui gwarantują ochronę telefonu przed drobnymi uszkodzeniami, takimi jak przypadkowe upuszczenia, zarysowania i rozdarcia. Jednak oba pokrowce nadal wymagają dodatkowej konserwacji, aby można je było długo użytkować. Zapewniają świetną ochronę przed zarysowaniami, uderzeniami i drobnymi upadkami. Skórzane i silikonowe etui zakrywają przyciski zasilania telefonu. Mają również lekko podniesiony przód, aby chronić ekran telefonu w przypadku, gdyby spadł na ekran. Szybkę telefonu należy chronić za pomocą specjalnego szkła ochronnego, które będzie zapobiegać zarysowaniom.

Elegancja

Z pewnością etui skórzane Apple może sprawić, że urządzenie będzie wyglądać na bardziej atrakcyjne, podczas gdy inne cienkie pokrowce mogą żółknąć, przez co telefon wygląda na zaniedbany. Oryginalny materiał skórzany wygląda znacznie ładniej w porównaniu do silikonu. Jest o wiele bardziej miękki w dotyku. Etui silikonowe też są miękkie, ale nie tak gładkie, jak skórzane. Mają raczej gumowaty wygląd, co sprawia, że nie wyglądają dobrze, gdy się starzeją. Materiał skórzany wygląda atrakcyjniej, dlatego używanie etui skórzanego Apple jest idealnym dopełnieniem do całego wyglądu telefonu.

Redakcja Binary24

Jesteśmy grupą osób zajmujących się finansami, biznesem i marketingiem. Od lat doradzamy między innymi w kwestiach związanych z inwestycjami, oszczędzaniem i pracą. Na naszym blogu publikujemy ciekawe artykuły i przydatne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

magazyn do wynajęcia w Rawie Mazowieckiej
Co to jest cyfrowa lupa

Co to jest cyfrowa lupa?

29 września 2023

Etui na telefon

Jesteś zainteresowany reklamą?