Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Jak przygotować się na rozmowę o pracę?

21 czerwca 2019 Jak przygotować się na rozmowę o pracę?


Każdy z nas pragnie godnie żyć, a co za tym idzie, potrzebujemy odpowiedniej pracy. Zarobki są bowiem bardzo istotnym, wręcz nieodłącznym elementem życia każdego z nas. Dzięki pieniądzom, możemy się utrzymać i kupować potrzebne nam rzeczy.Jednak jak przygotować się na rozmowę o pracę?

Zadbaj o swój wygląd?

Jak przygotować się na rozmowę o pracę?Co zrobić, aby wypaść dobrze i zdobyć posadę, o którą się staramy? Przede wszystkim ważnym elementem jest to, do jakiego typu pracy aplikujemy. Stanowisko jest istotne, gdyż ono nam wskazuje, jak powinniśmy przyjść ubrani. Jest prosta zasada, powinniśmy być ubrani zawsze o szczebel wyżej, niż stanowisko, na które aplikujemy. Nie powinnyśmy przychodzić ubrani w dresy lub brudni, to oczywiste. Musimy być czyści i schludni. Dodatkowo panie powinny ograniczyć niepotrzebne dodatki lub ich nadmiar. Rezygnujemy z wysokich obcasów, wyzywającego stroju, odkrytych ramion, mocnego makijażu czy też dużej ilości biżuterii. Stawiamy na większą naturalność i mniejszą ilość dodatków. Oczywiście, jeśli praca tego wymaga, możemy wykonać mocniejszy make-up czy też nieco zmodyfikować inne elementy. Musimy być elastyczni i dopasować się do sytuacji i stanowiska.Inaczej się ubierzemy, gdy będziemy aplikować na stanowisko kelnera, a inaczej na kierownika działu czy na operatora wózka widłowego, to jest sprawa oczywista.

Jak przygotować się na rozmowę o pracę?

Pamiętajmy także, że przed przystąpieniem do rozmowy kwalifikacyjnej, nie tylko nasz strój jest istotny, ale ogólnie nasz wygląd, sposób wypowiadania się i zachowanie. Innych cech będzie się oczekiwać od sprzedawcy, przedstawiciela handlowego czy też instruktorki zumby, budowlańca lub sprzątaczki. W zależności od stanowiska, pracodawca lub osoba, która będzie odpowiedzialna za rekrutację, może mieć inne wymagania.Przede wszystkim musimy dużo czytać o danej firmie i poznać o niej różne szczegóły. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, do jakiego miejsca się wybieramy, czego będzie się od nas oczekiwać, a także przygotować się na różnego typu pytania, jak choćby doświadczenie, oczekiwane zarobki, dalsze plany co do samorealizacji, dlaczego chcemy pracować w tym miejscu czy też z jakiego powodu zrezygnowaliśmy z poprzedniej pracy.

Pamiętajmy, aby nigdy nie mówić źle o poprzednim miejscu zatrudnienia. Jest to istotne. Tak samo, będąc na rozmowie musimy wyczuć to, z kim rozmawiamy i jakim typem jest człowiek siedzący przed nami. Jest to może osoba, z którą można się pośmiać i pożartować, a może trzeba być całkowicie poważnym? Podczas rozmowy o pracę wszystkie, nawet najdrobniejsze, jak mogłoby się nam wydawać, najmniej istotne i znaczące elementy, mogą być oceniane i w późniejszym czasie to one mogą wpłynąć lub być odpowiedzialne za to, czy dostaniemy się na stanowisko, na które aplikowaliśmy.

Redakcja Binary24

Jesteśmy grupą osób zajmujących się finansami, biznesem i marketingiem. Od lat doradzamy między innymi w kwestiach związanych z inwestycjami, oszczędzaniem i pracą. Na naszym blogu publikujemy ciekawe artykuły i przydatne porady.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

magazyn do wynajęcia w Rawie Mazowieckiej
Co to jest cyfrowa lupa

Co to jest cyfrowa lupa?

29 września 2023

Etui na telefon

Jesteś zainteresowany reklamą?